GALA SPORTU - BARTOSZ SKÓRA WŚRÓD NAGRODZONYCH!

"Teatr Wielki w Łodzi stał się we wtorek (11 lutego) areną wielkiego sportu. Ponad stu młodych sportowców z województwa łódzkiego i ich trenerzy wzięli udział w Gali Sportu Młodzieżowego, podczas której nagrodzeni zostali mistrzowie Polski z ubiegłego roku w różnych kategoriach wiekowych. Wśród nich (...) Bartek Skóra z Piątki Konstantynów Łódzki. Złotym medalistom mistrzostw Polski, ich trenerom i reprezentantom klubów, które najlepiej szkolą młodzież gratulowali w imieniu marszałka Grzegorza Schreibera wicemarszałkowie: Piotr Adamczyk i Zbigniew Ziemba.

Na galę zaproszeni zostali najlepsi z najlepszych: zawodniczki, zawodnicy i drużyny sportów zespołowych – Mistrzowie Polski wśród młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych w 2019 r. W sportach indywidualnych wyróżnionych zostało 86 zawodniczek i zawodników oraz 16 trenerów multimedalistów, a także 4 drużyny i 6 trenerów tych drużyn. Wyróżnienia otrzymali również przedstawiciele 10 klubów z województwa łódzkiego, które to kluby uzyskały wysoki wynik punktowy w klasyfikacji klubowej tzw. Systemu Sportu Młodzieżowego.

Galę we współpracy z Urzędem Marszałkowskim zorganizowała Łódzka Federacja Sportu, która zrzesza 32 Wojewódzkie Związki Sportowe i kluby sportowe, które nie posiadają wojewódzkiego związku, a sporty z danego klubu objęte są systemem współzawodnictwa dzieci i młodzieży (jest ich 13, to m.in. baseball, gimnastyka artystyczna, hokej itp.).

- Nie mam wątpliwości, że wśród nagrodzonych na dzisiejszej Gali są przyszli mistrzowie świata, Europy, może i mistrzowie olimpijscy. To, że nagradzaliśmy zawodników tak wielu klubów z całego regionu, to znak, że sport młodzieżowy w regionie jest harmonijnie wspierany – mówił wicemarszałek Zbigniew Ziemba."

13 lutego br. Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Robert Jakubowski podpisał z przedstawicielami Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Konstantynów Łódzki, umowy dotyczące realizacji zadań z zakresu sportu na terenie gminy Konstantynów Łódzki w roku 2020. Wierzymy, że wsparcie Urzędu Miasta Konstantynów Łódzki, będzie przynosić sukcesy na miarę w.w. Bartosza Skóry oraz Jakuba Kraski, Justyny Burskiej, Mileny Karpisz, Ewy Pydyszewskiej, Tatiany Dąbrowskiej, Cypriana Cybulskiego i wielu innych. Dziękujemy za wsparcie spotu pływackiego i pięciobojowego.

Z ostatniej chwili!!!

Polski Związek Pływacki powołał kadrę narodową juniorów, w której znalazło się troje konstantynowian. Gratulacje należą się Bartoszowi Skórze, Dawidowi Romanowskiemu oraz Karinie Łysakowskiej. Życzymy awansu do ścisłej reprezentacji na międzynarodowe zawody pływackie. W bierzącym roku celem będą Mistrzostwa Europy juniorów oraz wielomecze pływackie. Życzymy sukcesów!!!

W rozszerzeniu link do listy powołanych

Letni Obóz Sportowy
UKS PIĄTKA serdecznie zaprasza na
"OBÓZ SPORTOWY ZAWOJA 2020
Termin: 16-27.08.2020r.
W programie:
- wycieczki w góry do Babiogórskiego Parku Narodowego z przewodnikiem,
- wycieczka do Kopalni Soli Wieliczka,
- wycieczka na spływ Dunajcem,
- zwiedzanie Muzeum Babiogórskiego Parku Narodowego,
- zajęcia na basenie
- gry zabawy na świeżym powietrzu na terenie ośrodka i na "Orliku",
-wykwalifikowana super kadra,
- niespodzianki
Koszt obozu zawodnicy UKS PIĄTKA 1530zł. Zaliczka do 29.02.2020r. w wysokości 400zł z dopiskiem: "obóz Zawoja imię i nazwisko uczestnika". Wcześniej pamiętajce zapisać siędo trenera Roberta, w celu sprawdzenia czy są jeszcze miejsca.
Pierwszy Puchar Polski
NewsyZwiązek Pięciobóju Nowoczesnego zainagurował rozgrywki wielobojowe w 2020 roku w Drzonkowie podczas zawodów Pucharu Polski dla czwórboistów i pięcioboistów. Podczas Grand Prix była prowadzona również klasyfikacja trójboistów w konkurencji z "biatlonem" (bieg 3200m+strzelanie 4x5). W tej konkurecji wystartowali Martyna Kazuba i Bartłomiej Piechota. Oboje spisali się dobrze zajmując miejsca tuż za pierwszą 10tką.
Gratulacje
BADANIA LEKARSKIE i Ferie zimowe
Szanowni Państwo
Prosimy o pilne dostarczenie AKTUALNYCH BADAŃ LEKARSKICH, jednocześnie przypominam, że ksero badań zatrzymujemy w domu!!
Obecny rocznik 2010 proszę dostarczyć wypełniony formularz SEL (RODO) do trenerów PILNE - w celu uzupełnienia dokumentacji składanej do PZP i PZPNow
Do pobrania w rozszerzeniu

Zajęcia w FERIE Zimowe - 1 tydzień i 2 tydzień identycznie
Dla zawodników z roczników 2008-2011 odbywaja się treningi w godz. 14.45-17.30. Grupa najmłodsza trenerki Dominiki oraz rocznika 2012 (SP2) zapraszamy w poniedziałek, wtorek, piątek 17.00-17.45 zarówno w 1 jak i 2 tygodniu
Początek roku 2020
UKS PIĄTKA w Kadrze Narodowej Polski
Wczoraj do UKS PIĄTKA Konstantynów Łódzki dotarły powołania do Kadry Narodowej w Pięcioboju Nowoczesnym juniorów młodszych dla 3 zawodniczek: Antoniny Sulak, Kariny Łysakowskiej i Katarzyny Adamczyk
Gratulujemy!!!
Mistrzostwa Polski Seniorów w pływaniu
W zimowych Mistrzostwach Polski seniorów w pływaniu wystartuje ponad 600 zawodników ze 120klubów. Wśród startujących nie zabraknie medalistów Mistrzostw Europy z Glasgow, dlatego konkurencja będzie bardzo silna. Na listach startowych jest wielu wychowanków UKS Piątki Konstantynów: min: Jakub Kraska i Milena Karpisz. Szlify w rywalizacji na najważnieszej zimowej imprezie seniorskiej, zbierać będą Bartosz Skóra, Adriana Rozberg i Maria Liwowska, czyli obecnie najstrsi juniorzy w Konstantynowie Łódzkim. Trzymamy kciuki!!!
W rozszerzeniu link do MP
4 medale w OLSZTYNIE
W Olsztynie 14-15 grudnia odbyły się największe i b.silnie obsadzone zawody międzynarodowe w Polsce IV Grand Prix Warmii i Mazur. Wśród 941 zawodników z 70 klubów z Polski, Rosji, Ukrainy, Łotwy i Litwy wystartowali zawodnicy UKS Piątka Konstantynów Łódzki
Podopieczni trenerów Robert Bujnowicza i Tomasza Kotusa wywalczyli 4 medale oraz wiele miejsc w czołówce bijąc rekordy życiowe