Wiadomość z ostatniej chwili
Konstantynowianka EWA PYDYSZEWSKA wychowanka UKS Piątka Konstantynów Łódzki Vice Mistrzynią Europy w Pięcioboju Nowoczesnym. Sukces odniosła w miniony weekend 20-22.11.2020 podczas europejskiego czempionatu młodzieżowców U24 rozgrywanego w Polsce. Medal srebrny wywalczyła w drużynie.
GRATULACJE!!!
Finałowa runda Ligi Dzieci i Młodzików
Newsy
W niedzielę 22.11.2020 odbyły się pierwsze zawody pływackie dla dzieci, w łódzkiem, od marca 2020. Udział w zawodach zgłosiły wszystkie kluby województwa. Trzymamy kciuki zapodopiecznych trenerów Przeymysława Fisiaka i Tomasza Kotusa
Wyniki w rozszerzeniu
Pięć medali przywieźli z zawodów pływackich zawodnicy UKS Piątka Konstantynów Łódzki. Z rozgrywanej wczoraj na pływalni IV rundy finałowej Ligi Dzieci i Młodzików podopieczni Tomasza Kotusa, Roberta Bujnowicza i Przemka Fisiaka wywalczylipięć krążków 2-1-2
ZŁOTE MEDALE:
🥇 Julia Ber na 200m motylkowym w kat.13lat
🥇 sztafeta mix 4x50 dowolnym w kat.13lat w składzie: Julia Ber, Amelia Kaczmarek, Filip Figiel, Oskar Nuszczyński
Konstantynów Łódzki
Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Pięcioboju Nowoczesnym ("Piątka" zdobyła 3 medale: złoto i 2x srebro oraz wiele miejsc w czołówce) powołano do Kadry Narodowej na zgrupowanie do
COS OPO Spała
trzy zawodniczki : Antoninę Sulak, Karinę Łysakowską i Liwię Olczak oraz trenera medalistek Roberta Bujnowicza
W Kadrze Narodowej Juniora w Pięcioboju Nowoczesnym już wcześniej powołany został Bartłomiej Piechota, wychowanek i podopieczny trenera Roberta Żołądka. Bartek trafił do COS Spała tuż po specjalistycznych badaniach wydolnościowch w
Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy
w Warszawie w ramach Kadry Narodowej
III edycja Gran Prix w Pływaniu
Newsy
W najbliższy weekend 21-22.11.2020 odbędą się zawody z cyklu Pucharu Polski. Grand Prix w Poznaniu będą ostatnim sprawdzianem przed zimowymi Mistrzostwami Polski w Pływaniu. Trzymamy kciuki za podopiecznych trenerów Roberta Bujnowicza i Tomasza Kotusa
w rozszerzeniu Lista startowa i wyniki
Puchar Polski W Pływaniu
Newsy7-8.11.2020 odbywa się II edycja Grand Prix Polski w Pływaniu. Udział w zawodach zapewniło sobie zaledwie 500 uczestników z blisko 1000 chętnych. Zgodnie z wymogami zostały zawody podzielony na bloki 250 osobowe. Do najlepszej 500 zakwalifikowali się Bartosz Skóra, Dawid Romanowski, Szymon Iskra, Sulak Antonia, Łysakowska Karina i Sterniczuk Weronika. Wśród startujących zanjadują się rwónież wychowankowie UKS Piątki Konstantynów Łódzki. Trzymamy kciuki za wszystkich!!!
Zapraszamy do transmisji z Pucharu Polski w rozszerzeniu Link
Zawodnicy UKS PIĄTKA
świetnie spisali się na zawodach Grand Prix Polski rozgrywanych w Łodzi na
Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej
BARTOSZ SKÓRA w kategorii 17-18 lat w ogólnej punktacji FINA zajął 6 miejsce wśród mężczyzn.
W stylu klasycznym w punktacji FINA 2 miejsce w Pucharze Polski
KARINA ŁYSAKOWSKA w kategorii 14 lat w ogólnej punktacji FINA zajęła b.wysokie 5 miejsce. W stylu motylkowym 2 miejsce a w stylu dowolnym 3 miejsce w punktacji FINA wśród dziewcząt
ANTONINA SULAK w stylu grzbietowym zajęła 4 miejsce a w stylu zmiennym 6 miejsce w punktacji FINA wśród dziewcząt
Wyniki indywidualne: Bartek Skóra uzyskał w swojej kategorii wiekowej 17-18 lat następujące wyniki:
1 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym 2 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
Newsy23-25.10.2020 odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Pięcioboju Nowoczesnym pod patronatem Starosty Pabianickiego Krzysztofa Habury oraz Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Roberta Jakubowskiego. Rywalizacja toczyć się będzie na dystansie dwubojwym dla młodzieży do 14rż oraz trójbojowym 15-16latkowie. Zawody odbywają się na obiektach CSiR w Konstantynowie Łódzkim. Barw UKS-u bronić będzie 18 reprezentantów "Kanzasu". Zapraszamy do kibicowania. Na stronie funpage FB UKS PIĄTKI odbędzie transmisja z zawodów.
Trzymamy kciuki!!!
W rozszerzeniu program minutowy MP
UKS Piątka na medal w Mistrzostwach Polski
Fantastyczne zawody rozegrała ANTONIA SULAK. Podopieczna trenera Roberta Bujnowicza wywalczyła VICEMISTRZOSTWO POLSKI w konkurencji indywidualnej dwuboju (bieg i pływanie), w sztafecie dwubojowej wraz z koleżanką klubową KARINĄ ŁYSAKOWSKĄ wywalczyły MISTRZOSTWO POLSKI. Bardzo dobrą postawę w sztafecie zaprezentowały LIWIA OLCZAK i KATARZYNA ADAMCZYK, które zdobyły VICEMISTRZOSTWO POLSKI.
W klasyfikacji drużynowej UKS Piątka Konstantynów Łódzki zajęła IV miejsce spośród 23 zgłoszonych klubów. Podczas Mistrzostw Polski dobrą postawę zaprezentowali: W rywalizacji indywidualnej V m-ce Karina Łysakowska w kat U15, VI m-ce Liwia Olczak w kat U15, VI m-ce Bartłomiej Piechota w kat U17 i VIII m-ce w sztafecie trójbojowej, VIII m-ce Katarzyna Adamczyk w kat U15
Na stronie FB dostępne są zdjęcia
ZARZĄD UKS PIĄTKI KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI DZIĘKUJE WSZYSTKIM SĘDZIOM I WOLONTARIUSZOM ZA ORGANIZACJĘ NAJWAŻNIEJSZEJ IMPREZY SPORTOWEJ ROKU 2020 DLA JUNIORÓW MŁODSZYCH W PIĘCIOBOJU NOWOCZESNYM. Jednocześnie informuje, że zawody był współfinansowane i współorganizowane przez Ministerstwo Sportu, Starostwo Pabianickie, Urząd Miasta Konstantynowa Łódzkiego, Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego, Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim, Szkołę Podstawową nr 2 im.Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim, OSP w Konstantynowie Łódzkim, MOK Konstantynów Łódzki, www.H2Oshop.pl, PBT Fencing www.pbtpolska.pl
XXXI Memoriał Marka Petrusewicza
We Wrocławiu 16-17.10.2020 odbędzie się Memoriał Pływacki im Marka Petrusewicza. Na start zakwalifikowało się ponad 700 uczestników, którzy podzieleni na 3 grupy, zgodnie z wytycznymi GIS będą rywalizować o finały rozgrywane wieczorem.
Dla spragnionych kibiców będzie dostępna transmisja online z zawodów. Zapraszamy link w rozszerzeniu
Trzymamy kciuki za rezprezentantów Piątki Konstantynów Łódzki
Bardo dobre zawody rezegrali finalici i medaliści ostatnich Mistrzostw Polski Juniorów w Pływaniu. Bartosz Skóra dwukrotnie awansował do finału seniorskiego na 50 i 100 klasycznym. Ostatecnie ukończył zmagania na V m-cu 50 klasycznym i VI m-cu 100 klasycznym, będąc jednocześnie najlepszym 17latkiem w stylu klasycznym. Drugim zawodnikiem, który uzyskał bardzo wartościowe wyniki był Dawid Romanowski, który ukończył Miting na IX m-ce w klasyfikacji OPEN oraz potwierdził przynależność do ścisłej czołowki stylu dowolnego juniorów 17-18letnich.