Puchar Polski Juniorów Młodszych w Konstantynowie Ł
Newsy10-11.04.2021 w Konstantynowie Łódzkim na obiektach CSiR oraz SP 2 odbył się Puchar Polski w trójboju i dwuboju juniorów młodszych pod Patronatem Starosty Pabianickiego Krzysztofa Habury i Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Roberta Jakubowskiego. W rywalizacji udział brało blisko 180 zawodników z 21 klubów. W klasyfikacji drużynowej UKS Piątka Konstantynów Łódzki zajęła V miejsce. W startach indywidualnych najlepiej podczas II edycji Gran Prix Juniorów młodszych, spisała się podopieczna trenera Roberta Bujnowicza Antonina Sulak, która zajęła X m-ce w trójboju. Również X m-ce zajęła Maja Grabowska w dwuboju U12. Impreza sportowa w Konstantynowie okazała się rekordowa, ponieważ na start konkurencji strzeleckiej zgłosiło sie najwięcej zawodników w historii rozgrywania Pucharu Polski w trójboju. Od dzisiaj rekord wynosi 102 uczestników 57 zawodników w konkursie oraz 45 uczestników PK. Podczas zawodów z rąk p. Anny Bajan Prezes Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego, wyróżnienie otrzymali dyrektor CSiR p. Cezary Petrus w podziękowaniu za wspieranie pięcioboju w trudnych okresie pandemii oraz dyrektor SP 2 p. Mirosława Marszałek w podziękowaniu za odważny krok i krzewienie pięcioboju nowoczesnego wśród młodzieży szkolnej. Warto w tym momencie wspomnieć, że dzięki zgodzie urzędu miejskiego na czele z Burmistrzem Konstanynowa Łódzkiego, pani dyrektor Sp2 tworzy klasę sportową o profilu wielobojowym. Działanie klasy jest jednym z głownych celów programu pt "Wielowymiarowy Rozwój Człowieka", który będzie wdrażany w precesie wieloletniej strategii rozwoju Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim.
GRATULAJCE!!!
Wyniki w rozszerzeniu
Zadanie zostało zorganizowane dzięki pomocy Starostwa Pabinickiego oraz Gminy Konstantynów Łódzki
Mistrzostwa okręgu łódzkiego 9,10,11 latków
NewsyW Mistrzostwach Okręgu Łódzkiego w pływaniu, rozegranaych w Łodzi 10.04.2021, UKS Piątka KŁ zdobyła 5 (1-1-3) medali. Tytuł mistrzowski zdobyła Laura Grudzińska na 25m grzbietem. Srebro wywalczył Franciszek Sztaudynger na 50m dowolnym. Brązowe medale zdobyli: Tymoteusz Bednarczyk III m-ce na 50m dow, Hania Sztaudynger III m-ce 25m motylkowym oraz Maciej Kwaśniak III m-ce 25m motylkowym. Wśród wyróżniownych znaleźli się: Bednarczyk Tymoteusz, IV m-ce 100m dow, szatefta zmienna 4x50m w składzie: Dagmara Przyrowska, Franek Sztaudynger, Tymoteusz Bednarczyk, Maria Peiko, Maja Ambroż IV m-ce 50m klas, Anna Głowacka IV m-ce 25m mot, Norbert Lewandowski IV m-ce 25 mot, Dagmara Przyrowska V m-ce 50m grzb, Julia Dębska V m-ce 25 mot, Bernat Paulina VIm 50 klas, Mikołaj Jóźwiak VI m-ce 50 grzbietem, Milena Ciszyk VI m-ce 25 mot, Wojciech Krta VI m-ce 25 mot, Franciszek Sztaudynger VI m-ce 100 klas. Wszystkim podopiecznym trenerów Roberta Żołądka, Sylwestra Karpisza i Tomasza Kotusa należą się ogromne gratulacje za bardzo ambitną postawę i 100% rekordów życiowych.

Wyniki i być może transmisja z zawodów dostępna w linku w rozszerzeniu czytaj
MDMM 12-13latków
NewsyW Skierniewicach zmierzy się 13 łódzkich drużyn w rywalizacji na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13latków. Udział zgłosiło blisko 125 uczestników wraz z reprezentantami Konstantynowa Łódzkiego. Trzymamy kciuki za podopiecznych trenera Tomasza Kotusa z r 2008-2009.
Reprentantki Konstantynowa Łódzkiego w barwach Piątki, mimo okrojonego składu, bardzo dzielnie broniły honoru barw klubowych. Indywidualne występy należy uznać za dobre. Każda z dziewcząt w 4 startach wywalczyła conajmniej 50% rekordów życiowych. Najlepszą okazała się zdobywczyni dwóch medali Matylda Kuchcińska (złoto na 200 klas i brąz na 100 klas). Matylda w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę r 2009, uplasowała się na IV-tym m-cu. Wśród starszych zawodniczek z rocznika 2008, tuż za podium, dwukrotnie IV m-ce zajęła Natalia Głogowska na 100m motylkowym i 200m grzbietem. W klasyfikacji klubowej dzewcząt bardzo wysokie II m-ce zajęły podopieczne trenera Tomasza Kotus z r2008. Dla drużyny punktowały: Głogowska Natalia, Borowska Wiktoria, Naji Kamila, Ciszyk Hanna, Ziaja Gabriela
Gratulacje!!!
WYNIKI i Harmonogram w rozszerzeniu
LICENCJE ZAWODNICZE

Szanowni Państwo

Prosimy o pilne dostarczenie AKTUALNYCH BADAŃ LEKARSKICH, jednocześnie przypominam, że ksero badań zatrzymujemy w domu!! Zawodnicy bez ważnych badań lekarskich nie będą mogli uczestniczyć w treningach!!

Obecny rocznik 2013 proszę dostarczyć wypełniony formularz SEL (RODO) wraz WAŻNYMI BADANIAMI SPORTOWYMI do trenerów PILNE - w celu uzupełnienia dokumentacji składanej do PZP i PZPNow

Worek medali na Mistrzostwach woj łódzkiego
Newsy

W dniach 20-21.03.2021r. w Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej

z zachowaniem reżimu sanitarnego rozegrano Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego, w których doskonale spisali się zawodnicy UKS PIĄTKA Konstantynów Łódzki

Zdobywając 39 medali (11z, 13s, 15b) uplasowaliśmy się w klasyfikacji klubowej na V m-cu

Tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego wywalczyli:

3x Wiktoria Rucińska w konkurencji 200m, 100m i 50m stylem klasycznym w kategorii 15 lat

2x Bartosz Skóra w kategorii open w konkurencji 100m i 200m stylem klasycznym.

2x Antonina Sulak w konkurencji 400m stylem zmiennym i 200m stylem grzbietowym w kategorii 15 lat

2x Amelia Kaczmarek w konkurencji 50m i 100m stylem dowolnym

1x Dawid Romanowski w konkurencji 100m stylem dowolnym w kategorii open

1x Filip Figiel w konkurencji 200m stylem dowolnym

Tytuł Wicemistrza Województwa Łódzkiego wywalczyli:

1x Szymon Iskra w konkurencji 200m stylem klasycznym w kategorii open

1x Matylda Kuchcińska w konkurencji 200m stylem klasycznym w kategorii 12lat

2x Oskar Nuszczyński w konkurencji 50m i 200m stylem grzbietowym w kategorii 14 lat

1x Oskar Stankiewicz w konkurencji 50m stylem grzbietowym w kategorii 16 lat

3x Antonina Sulak 100m i 200m stylem dowolnym oraz 200m stylem zmiennym w kategorii 15 lat

2x Amelka Kaczmarek w konkurencji 50m stylem motylkowym i 200m stylem zmiennym w kategorii 14 lat