III Puchar Polski Juniorów Młodszych
Newsy11-osobowa kadra Piątki Konstantynów Łódzki weźmie udział w III Pucharze Polski Juniorów Młodszych w dwuboju i trójboju nowoczesnym. Do Władysławowa delegowaliśmy podopiecznych trenerów Roberta Bujnowicza i Tomasza Kotusa w roczników 2006-2008. zawody rozpoczynają się w sobotę 1.05.2021 od strzelania, popołudniu rywalizować będziemy na arenie pływackiej. W niedzielę nastąpi rozstrzygnięcie podczas biegu.
Trzymamy kciuki!!!
Bardzo dobry występ w III Grand Prix Juniorów Młodszych pięcioboju nowoczesnego zanotowali reprezentanci Konstantynowa Łódzkiego. Podopieczna trenera Roberta Bujnowicza, Antonina Sulak wywalczyła III m-ce w trójboju. Antosia bardzo systematycznie odrabiała straty po strzelaniu. Z XVtej pozycji, po pływaniu (które WYGRAŁA) awansowała na VIIą, a dzięki dobrej dyspozycji biegowej wskoczyła na podium. Wysokie IX m-ce zanotował Amelia Kaczmarek. W dwuboju coraz lepiej radzą sobie podopieczne trenera Tomasza Kotusa. Rekordy życiowe na basenie i na bieżni pozwoliły na awans w klasyfikacji końcowej względem poprzedniego Pucharu Polski. Najwyżej sklasyfikowana została Natalia Głogowska na VII ej pozycji
GRATULACJE!!!
Wyniki w rozszerzeniu
Liga Młodzików
Newsy29.04.2021 odbędzie się I runda Ligi Dzieci i Młodzików. W Opocznie, Konstantynów Łódzki będzie reprezentowany przez podopiecznych trenerów Roberta Żołądka, Przemysława Fisiaka, Sywestra Karpisza i Tomasza Kotusa.
Trzymamy kciuki za młodzież z roczników 2010, 2009, 2008
Bardzo dobry występ zaliczyła grupa młodzików podczas I rundy Ligii pływackiej. Zawodnicy UKS Piatki Konstantynów Łódzki zdobyli dwa medale 0-0-2. Autorką dwóch brązowych krążków została Natalia Głogowska. Na najniższym stopniu podium stawała w konkurencjach 50m mot i 200m grzb. W klasyfikacji najlepszych zawodników oprócz wspomnianęj Natalii, wysokie  V miejsce zająła Dagmara Przyrowska w kat 10latków, Tymoteusz Bednarczyk był VI, a Franciszek Sztaudynger IX w kat 10latków oraz Wiktoria Borowska X m-ce w kat 12latków.
Miejsca w czołowej (nagradzanej 6) zajmowali: Wawrzyniak Natalia IV m-ce 200 grzb, Przyrowska Dagmara V m-ce 200 grzb, Borowska Wiktoria V m-ce 100 dow, Bednarczyk Tymoteusz  V m-ce 100 dow i VI m-ce 50 klas, Sztaudynger Franciszek VI m-ce 50 klas,  sztafeta 6x50 dow VI m-ce w składzie: Borowska Wiktoria, Płaczek Katarzyna, Wawrzyniak Amelia, Kowalczyk Zofia, Przyrowska Dagmara, Głogowska Natalia,
W rozszerzeniu Link do list startowych i bezpośrednich wyników
Główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu
NewsyOd środy 28.04.2021 w Lublinie rozpoczną się Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu. Jest to główna impreza pływacka w Naszym kraju, podczas której będzie można również starać się o minima kwalifikacyjne: dla seniorów do Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Europy w pływaniu oraz Mistrzostw Świata i Europy juniorów. W imprezie udział wezmą podopieczni trenerów Roberta Bujnowicza i Tomasza Kotusa.
Wyniki i link do transmisji w rozszerzeniu
BARTOSZ SKÓRA Z AWANSEM NA MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW.
Zawodnik UKS Piątka Konstantynów Łódzki podczas startu na 100m klasycznym wypełnił minimu Polskiego Związku Pływackiego na Mistrzostwa Europy Juniorów rozgrywanych w Rzymie na początku lipca 2021. Pozostali podopieczni trenerów Roberta Bujnowicza i Tomasza Kotusa również spisują się bardzo dobrze, uzyskując wyniki lepsze lub równe rekordom życiowym.
Tak trzymać!!! Zapraszamy do oglądania transmisji z MP
Zawody współfinansowane przez Starostwo Pabianickie
III edycja Pucharu Polski Juniorów
NewsyW ciągu najbliższych trzech dni na obiektach WOSiR Drzonków rozegrana zostanie III edycja Pucharu Polski w pięcioboju, czwórboju i trójboju nowoczesnym, w której oprócz Polaków udział wezmą zawodnicy z zagranicy. Na starcie imprezy staną reprezentanci Czech, Niemiec, Litwy, Łotwy i Meksyku. W sumie na listach startowych znalazło się 80 nazwisk, a wśród nich podopieczni trenera Roberta Żołądka Patrycja Petera i Bartłomiej Piechota
Pod nieobecność ścisłej kadry seniorskiej, która ma za sobą trzy starty w Pucharach Świata, impreza w Drzonkowie będzie okazją na walkę o medale dla kadry młodzieżowej i juniorskiej.
Zawody rozpoczną się jutrzejszym startem pierwszej grupy zawodników, którzy wystąpią w konkurencji jeździeckiej. Na sobotę zaplanowano pływanie oraz turniej szermierczy kobiet i mężczyzn. Zmagania zakończą się niedzielną konkurencją łączoną.
Nasi reprezentanci dość dobrze spisali się pierwszego dnia, utrzymując stabilną formę po dwóch konkurencjach, szermierce i pływaniu, plasowali się w połowie stawki. Niedzielna konkurencja łączona, niestety nie przyniosła sensacji. Zarówno Patrycja jak i Bartek, nie ustrzegli się drobnych błędów końcąc w drugiej połówce stawki odpowiednio na XIX i XXVII m-cu.
Gratulacje!!!

Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na oficjalnej stronie PZPNow pentathlon.org.pl link w rozszerzeniu
Puchar Polski Juniorów Młodszych w Konstantynowie Ł
Newsy10-11.04.2021 w Konstantynowie Łódzkim na obiektach CSiR oraz SP 2 odbył się Puchar Polski w trójboju i dwuboju juniorów młodszych pod Patronatem Starosty Pabianickiego Krzysztofa Habury i Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Roberta Jakubowskiego. W rywalizacji udział brało blisko 180 zawodników z 21 klubów. W klasyfikacji drużynowej UKS Piątka Konstantynów Łódzki zajęła V miejsce. W startach indywidualnych najlepiej podczas II edycji Gran Prix Juniorów młodszych, spisała się podopieczna trenera Roberta Bujnowicza Antonina Sulak, która zajęła X m-ce w trójboju. Również X m-ce zajęła Maja Grabowska w dwuboju U12. Impreza sportowa w Konstantynowie okazała się rekordowa, ponieważ na start konkurencji strzeleckiej zgłosiło sie najwięcej zawodników w historii rozgrywania Pucharu Polski w trójboju. Od dzisiaj rekord wynosi 102 uczestników 57 zawodników w konkursie oraz 45 uczestników PK. Podczas zawodów z rąk p. Anny Bajan Prezes Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego, wyróżnienie otrzymali dyrektor CSiR p. Cezary Petrus w podziękowaniu za wspieranie pięcioboju w trudnych okresie pandemii oraz dyrektor SP 2 p. Mirosława Marszałek w podziękowaniu za odważny krok i krzewienie pięcioboju nowoczesnego wśród młodzieży szkolnej. Warto w tym momencie wspomnieć, że dzięki zgodzie urzędu miejskiego na czele z Burmistrzem Konstanynowa Łódzkiego, pani dyrektor Sp2 tworzy klasę sportową o profilu wielobojowym. Działanie klasy jest jednym z głownych celów programu pt "Wielowymiarowy Rozwój Człowieka", który będzie wdrażany w precesie wieloletniej strategii rozwoju Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim.
GRATULAJCE!!!
Zadanie zostało zorganizowane dzięki pomocy Starostwa Pabinickiego oraz Gminy Konstantynów Łódzki
Mistrzostwa okręgu łódzkiego 9,10,11 latków
NewsyW Mistrzostwach Okręgu Łódzkiego w pływaniu, rozegranaych w Łodzi 10.04.2021, UKS Piątka KŁ zdobyła 5 (1-1-3) medali. Tytuł mistrzowski zdobyła Laura Grudzińska na 25m grzbietem. Srebro wywalczył Franciszek Sztaudynger na 50m dowolnym. Brązowe medale zdobyli: Tymoteusz Bednarczyk III m-ce na 50m dow, Hania Sztaudynger III m-ce 25m motylkowym oraz Maciej Kwaśniak III m-ce 25m motylkowym. Wśród wyróżniownych znaleźli się: Bednarczyk Tymoteusz, IV m-ce 100m dow, szatefta zmienna 4x50m w składzie: Dagmara Przyrowska, Franek Sztaudynger, Tymoteusz Bednarczyk, Maria Peiko, Maja Ambroż IV m-ce 50m klas, Anna Głowacka IV m-ce 25m mot, Norbert Lewandowski IV m-ce 25 mot, Dagmara Przyrowska V m-ce 50m grzb, Julia Dębska V m-ce 25 mot, Bernat Paulina VIm 50 klas, Mikołaj Jóźwiak VI m-ce 50 grzbietem, Milena Ciszyk VI m-ce 25 mot, Wojciech Krta VI m-ce 25 mot, Franciszek Sztaudynger VI m-ce 100 klas. Wszystkim podopiecznym trenerów Roberta Żołądka, Sylwestra Karpisza i Tomasza Kotusa należą się ogromne gratulacje za bardzo ambitną postawę i 100% rekordów życiowych.

Wyniki i być może transmisja z zawodów dostępna w linku w rozszerzeniu czytaj
MDMM 12-13latków
NewsyW Skierniewicach zmierzy się 13 łódzkich drużyn w rywalizacji na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13latków. Udział zgłosiło blisko 125 uczestników wraz z reprezentantami Konstantynowa Łódzkiego. Trzymamy kciuki za podopiecznych trenera Tomasza Kotusa z r 2008-2009.
Reprentantki Konstantynowa Łódzkiego w barwach Piątki, mimo okrojonego składu, bardzo dzielnie broniły honoru barw klubowych. Indywidualne występy należy uznać za dobre. Każda z dziewcząt w 4 startach wywalczyła conajmniej 50% rekordów życiowych. Najlepszą okazała się zdobywczyni dwóch medali Matylda Kuchcińska (złoto na 200 klas i brąz na 100 klas). Matylda w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę r 2009, uplasowała się na IV-tym m-cu. Wśród starszych zawodniczek z rocznika 2008, tuż za podium, dwukrotnie IV m-ce zajęła Natalia Głogowska na 100m motylkowym i 200m grzbietem. W klasyfikacji klubowej dzewcząt bardzo wysokie II m-ce zajęły podopieczne trenera Tomasza Kotus z r2008. Dla drużyny punktowały: Głogowska Natalia, Borowska Wiktoria, Naji Kamila, Ciszyk Hanna, Ziaja Gabriela