Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13letnich
NewsyW najbliższy weekend 19-20.06.2021 odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13letnich. Ze względu na liczbę zgłoszonych, zawody zostały podzielone na trzy strefy. Konstantynowianki z rocznika 2008 w barwach UKS Piątki, zmierzą się z województwami Mazowieckim, Świętokrzyskim oraz Lubelskim. W Ostrowcu Świętokrzyskim do rywalizacji zgłosiło się blisko 250uczestników z 38 klubów.
Powodzenia!!!
W rozszerzeniu link do transmisji i WYNIKÓW

Międzynarodowy Miting Pływacki w Andrychowie
Również w weekend zawodnicy z grupy 2003-2004 wezmą udział w Międzynarodowych zawodach pływackich o Puchar Burmistrza Andrychowa. Będzie to ostatnia możliwość startu przed Mistrzostwami Polski Juniorów 17, 18letnich
Powodzenia
W rozszerzeniu link do wyników zawodów
Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych w Pięcioboju
We Władysławowie w weekend 11-13.06.2021 odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Blisko 200 zawodników i zawodniczek z 26 klubów, zakwalifikowanych, podczas 4 edycji Pucharów Polski, rywalizować będzie w dwuboju i trójboju nowoczesnym walcząc o tytuł Mistrza Polski tej kategorii wiekowej. W piątek odbędzie się weryfikacja, na sobotę zaplanowano starty indywidualne, a w niedziele rozegrane zostaną sztafety. Z Konstantynowa Łódzkiego kwalifikację uzyskał 15 zawodników. Powodzenia dla podopiecznych trenerów Roberta Bujnowicza i Tomasza Kotusa
Najwyższe miejsca w Mistrzostwach osiągnęli podopieczni trenera Roberta Bujnowicza. Indywidualnie wysokie lokaty zdobyły Antonian Sulak V m-ce i Amelia Kaczmarek X m-ce w trójboju kat U 16. W wyścigach sztafetowych najlepiej zaprezentowali się Antosia Sulak i Filip Figiel na XIII m-ce oraz Amelia Kaczmarek i Bieniecki Stefan XIV m-ce. Młodsi zawodnicy w konkurencji dwubojowej plasowali się za czołową dziesiątką. Spośród podopiecznych trenera Tomasza Kotusa najwyżej sklasyfikowane zostały Natalia Głogowska XII m-ce i Wiktoria Borowska XV m-ce oraz w wyścigu sztafetowym Natalia z Wiktorią zajęły X m-ce, na XIII-tej pozycji dobiegły Gabriela Ziaja i Natalia Wawrzyniak
Gratualcje!!!
W rozszerzeniu link do wyników i akniety
Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików
NewsyW Opocznie 10.06.2021 zawodnicy rocznika 2009 zmierzą się w Miedzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12letnich. Młodsze roczniki 2010 i 2011 również w Opocznie będą rywalizowały w Drużynowym Wieloboju Stylowym. Zawody pływackie dla roczników w/w są rozgrywane w każdym województwie i noszą znamiona korespondencyjnych mistrzostw dzieci i młodzików. Każdy z uczestników może startować w ściśle określonych konkurencjach, a najważniejszą klasyfikację stanowią pkt FINA, czyli pkt wielobojewe za osiągnięty WYNIK konkurencji (czyli CZAS, a nie za miejsce) podczas zawodów. Trzymamy kciuki za podopiecznych trenerów Przemysława Fisiaka, Ronerta Żołądka, Sylwestra Karpisza, Tomasza Kotusa
Brawo 10, 11 i 12latkowie!!!
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Piątki Konstantynów Łódzki w Druzynowym wieloboju pływackim oraz Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12 letnich. W kat 10, 11 latków UKS Piątka wywalczyła II m-ce w klasyfikacji zespołowej, w kat 12 latków zajeliśmy IV m-ce spośród 11 ekip województwa. Najwyższe miejsca zdobywali: dwukrotnie I m-ce zajęła Matylda Kuchcińska na 100 i 200m klas, dwukrotnie II m-ce Bartłomiej Dudziński 50 grz i 100zm, dwukrotnie brąz zdobyła sztafeta 4x50 dow i 4x50 zm, dziewczat 11latek w składzie: Przyrowska Dagmara, Peiko Maria, Ciszyk Iga, Płaczek Katarzyna oraz III m-ce wywalczyła  Maja Ambroż w konkurencji 50klas. W czołowej szóstce, nagradzanej dyplomem uplasowali się: Maria Peiko IV mce 200 klas i 100 grzb, VI mce, Dagmara Przyrowska V m-ce 100 grzb, Dudziński Bartłomiej V m-ce 50dow, Bednarczyk Tymoteusz VI m-ce 100 dow, 200 zm, 50 mot, sztafeta 4x50dow i 4x50zm w składzie: Filiński Bartosz, Tymoteusz Bednarczyk, Leśniewski Oliwier, Sztaudynger Franciszek, Krata Marcel zajął IV m-ce 100 mot i VI m-ce 100 dow, Luniak Aleksander V m-ce 200 grzb i 100 grzb, Kowalczyk Zofia V m-ce 100 grzb
GRATUALCJE!!!
W rozszerzeniu link do list startowych i Wyników na żywo z zawodów
Być może będzie dostępny link do transmisji z zawodów

Obóz Stegna
Wszyscy człokowie UKS Piątka Konstantynów Łódzki, którzy zgłosiły się na obóz sportowy w Stegnie 14.08-26.08.2021 proszone są o UZUPEŁNIENIE, WYGRUKOWANIE i PODPISANIE karty kwalifikacyjnej do 16.06.2021

UWAGA! Stowarzyszenie UKS Piątka KŁ nie spełnia kryteriów pozwalających przyjmować płatność bonem turystycznym

Karta kwalifikacjyjna do pobrania w rozszerzeniu "Czytaj więcej" poniżej
Mistrzostwa Polski w Czwórboju
NewsyW Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w czwórboju (pływanie, szermierka, strzelanie, bieg). Od 3 do 5 czerwca, zawodnicy i zawodniczki oraz sztafety mieszane walczyły o tytuł najlepszego czwórboisty w kraju. Podopieczni trenerów Roberta Żołądka i Tomasza Kotusa najlepszy start zaliczyli w sztafecie mix. Team Petera Patrycja i Piechota Bartłomiej uplasował się na IX m-cu spośród 12 ekip. W Indywidualnym starcie Bartek zajął XI m-ce, a Patrycja zajęła XII-tą lokatę. Gratualcje dla dwójki odważynych, którzy po blisko 15-latach przywrócili czwórbojową ścieżkę w UKS Piątce.
Gratualcje!!! Życzymy wytrwałości
Wyniki w rozszerzeniu
18 medali w mistrzostwach Łodzi
NewsyDobrą dyspozycję pokazali Konstantynowianie podczas Otwartych Mistrzostw woj. łódzkiego w pływaniu. Trenerów najbardziej cieszy fakt zwycięstw w klasyfikacji klubowej progresu zawodników. Faktycznie padło sporo życiówek. Spośród 18 medali (VII m-ce w klasyfikacji medalowej) UKS Piątka wywalczyła 8 złotych 4 srebrne i 6 brązowych. Wśród 8 złotych medali konstantynowski klub zwyciężył 6-ciokrotnie w klasyfikacji OPEN. Nasi juniorzy zwyciężyli w każdej konkurencji stylem klasycznym, Bartosz Skóra wygrał na 50m 100m 200m, Dawid Romanowski okazał się najszybszym kraulistą, zwyciężył na 50m i 100m dowolnym. Obaj podopieczni trenera Tomasza Kotusa uzyskali najwartościowsze wyniki Mistrzostw Łodzi i zwyciężyli w klasyfikacji najlepszych zawodników Mistrzostw Łodzi. Miła niespodziankę sprawił Patryk Leśniewski osiągając zwycięstwo na 50m grzbietowym. Stawkę złotych medalistów UKS-u uzupełniają Rucińska Wiktoria na 50m klasycznym oraz Karina Łysakowska na 50m motylkowym. Srebne krążku zdobywali: Karina Łysakowska na 100 dowolnym, Antoniana Sulak na 800m dowolnym, Rucińska Wiktoria na 100m klasycznym, Kaczmarek Amelia na 50m dow. Brązowe medale wywalczyli: dwukrotnie Karina Łysakowska na 50m dow i 400m dowolnym, Sulak Antonina 400m zmiennym, Sterniczuk Weronika 100m klasycznym, Skóra Bartosz 50m motylkowym, Kaczmarek Amelia 200m zmiennym
Gratulacje!!! dla wszystkich podopiecznych trenerów Roberta Bujnowicza, Roberta Żołądka i Tomasza Kotusa
W rozszerzeniu dostępne linki
Letnie Mistrzostwa woj.Łódzkiego Puchar Polski w dwuboju
NewsySezon startowy nabiera rozpędu. W ostatni majowy weekend 29-30.052021 zostaną rozegrane dwie duże imprezy sportowe. Pierwszą będzie Puchar Polski Juniorów Młodszych w dwuboju. Grand Prix Warszawy będzie ostatnią szansą dla zawodników, na awans do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piecioboju nowoczesnym(Cetniewo 11-13.05.2021). Trzymamy kciuki za podopiecznych trenera Tomasza Kotusa, którzy jeszcze wciąż starają się o awans na główne  zawody sezonu 2021.
W Łodzi, do rywalizacji o miano mistrza woj. łódzkiego przystąpią zawodnicy z roczników 2009 i starsi. Udział zgłosiło ponad 300 uczestników z 31 klubów. Barw UKS Piątki Konstantynów Łódzki, w Letnich Mistrzostwach Makroregionu Łódzkiego, będzie broniło 21 podopiecznych trenerów Roberta Bujnowicza, Roberta Żołądka i Tomasza Kotusa
W rozszerzeniu dostępne WYNIKI imprezy
POWODZENIA!!!
Bardzo dobre starty zanotowali zawodnicy Piątki w ostatnie rudzie Grand Prix w dwuboju juniorów młodszych. Kolejne życiówki pozwoliły na awans naszych zawodniczek w klasyfikacji IV edycji Pucharu Polski. W kat najmłodszej U12 III m-ce zajęła Maria Peiko, w kat U14 VI-tą lokatę wywalczyła Natalia Głogowska, a na X-tej pozycji znalazła się Natalia Wawrzyniak. W czołowej 20 zanalazły się Wiktoria Borowska na XIX m-cu i Gabriela Ziaja na XX-tym m-cu