Mistrzostwa Polski Seniorów

W głównych Mistrzostwach Polski w pływaniu UKS Piątkę reprezentowali Ania Dawidowicz i Dawid Szwedzki. To jedyni zawodnicy z Konstantynowa, którzy są w stanie rywalizować z powodzeniem na najważniejszej imprezie roku. Naszym reprezentantom należą się Gratulacje za udany start. A dodatkowym smaczkiem są nowe rekordy 16, 17 i 18latków okręgu łódzkiego, Ani Dawidowicz na 100 grzbietem. Wypada podkreślić osiągnięcia Ani, ponieważ poprzednie rekordy ustalono 18lat temu
W rozszerzeniu link do zdjęć autorstwa p.Owczarka oraz WYNIKI MP z krótką relacją poszczególnych dniWYNIKI GŁÓWNYCH MP
ZDJĘCIA
Podopieczni trenera Mariusza Wędrychowicza rozpoczęli pierwszy dzień zmagań w elicie od startu na 200 grzbietem. Rekordy życiowe pozwoliły na zajęcie miejsc, Ani drugiego w finale B, a Dawidowi na XXXII-ą pozycję.
Drugi dzień ponownie udany dla pływaków z Konstatnynowa. Kolejne życówki sprawiły, że Ania uplasowała się na IX m-cu na 100 grzbietem, a Dawid zajął XX m-ce na 400 zmiennym.
W trzecim dniu Ania uplasowała się dwukrotnie na 13 miejscu na dystansach 50 grzbietowym i 200 zmiennym, Dawid zajął XXVIII-ą pozycję na 200 klasycznym oraz XXXIV m-ce na 200 zmiennym.
Dzień czwarty był nielada wyzawaniem dla zawodników Piątki, oboje płynęli najdłuższe odcinki w ostatnim bloku. Ania zajęła XX m-ce na 800m dowolnym, a Dawid XXVII m-ce na 1500m dowolnym.