Penta Day

W piątek 02.10 odbyły się ogólnopolskie zawody dzieci w dwuboju z cyklu Penta Day. Na Starcie w Łodzi zawitało 12 ekip. Do rywalizacji przystąpiło blisko 200 zawodników. Podopieczni trenerów Ani Pogockiej i Tomasza Kotusa spisali się bardzo dobrze. W pierwszych zawodach sezonu 2009/2010 uzyskali nowe rekordy życiowe.

W kategorii 11-latków najwyższe miejsca wywalczyły:

  • Agata Twardowska III m-ce
  • Ewa Madajska V m-ce
  • Krawczyk Żaneta VIII m-ce

W kategorii 10latków i młodszych

  • Martyna Michałowska zajęła IX m-ce
  • Patrycja Adamus X m-ce


W Penta Day brały udział również 9latkowie z Piątki Konstantynów. Dla najmłodszych były to pierwsze zawody w tej dyscyplinie. Desygnowani na zawody godnie zaprezentowali się w rywalizacji z rok starszymi kolegami i koleżankami. Nasze maluchy utarły nosa nie jednemu starszakowi:). Na wyróżnienie zasługują: Oliwia Andrzejewska, Kamil Piotrowicz, Romanowska Patrycja, Jan Maciejewski.
Na zawodach z cyklu Penta Day rozstrzygnięto również rywalizację Mistrzostw Młodzików w województwie łódzkim. Zgodnie z regulaminem punktują zawodnicy 11 i 10 letni w łącznej klasyfikacji! Najlepszą zawodniczką Łodzi w dwuboju na sezon jesienny 2009 została Agata Twardowska z Piątki Konstantynów. Okazała się bezkonkurencyjna wygrywając zarówno 50 dowolnym jak i 600m biegu. Na II miejscu uplasowała się Ewa Madajska. Dodatkowym smaczkiem była klasyfikacja drużynowa, w której Piątka Konstantynów wywalczyła drugą lokatę spośród klubów województwa. Dla UKS Piątka punktowali:

  • Twardowska Agata I m-ce
  • Ewa Madajska II m-ce
  • Krawczyk Żaneta V m-ce
  • Stasiak Michaliana XI m-ce
  • Sobczak Kamila XII m-ce


Gratulacje!!!
P.s. Dziękuję paniom Owczarek i Andrzejewskiej oraz panom Nowackiemu, Owczarkowi i Michałowskiemu za pomoc w organizacji naszych młodych pływaków poczas zawodów
Pełne Wyniki w rozszerzeniu oraz link do zdjęć autorstwa p.R.Owczarka