Letnie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego

Trzy dni potrwają zmagania łódzkich pływaków na mistrzostwach województwa. Po pierwszym dniu podopieczni trenera Mariusza Wędrychowicza wywalczyli 8 krążków. Na najwyższym podium stawali: Justyna Burska 200 dowolnym, Gabriela Bakies 400 zmiennym, Dawid Szwedzki 400 zmiennym. Srebrne medale zdobywali: Bakies Gabriela 100 motylkowy, Zbrojewska Michalina 400 zmiennym oraz Emil Miernik 400 zmiennym. Brąz zainkasowały: Paulina Bednarek 200 grzbietem oraz Marta Gruszczyńska 400 zmiennym.
Drugi dzień oznacza kolejne krążki. Ponownie podopieczni trenera Mariusza Wędrychowicza wywalczyli trzy złote medale:Justyna Burska 400 dowolnym, Zbrojewska Michalina 200 klasycznym, Dawid Szwedzki 200 klasycznym. Srebrny medal dołożyla: Bakies Gabriela na 200 zmiennym, a brązEmil Miernik na 200 zmiennym. Po dwóch dniach w klasyfikacji medalowej Piątka Konstantynów zajmuje drugą lokatę spośród 10 klubów występujących na łódzkiej arenie.
W trzecim dniu UKS Piątka dołożyła 5 medali. Złoty wywalczyła Justyna Burska na 800 dowolnym z bardzo dobrym czasem 9:17,13, za który otrzymała 718 pkt wielobojowych. Dzięki czemu w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę uplasowała się na III m-cu, ustępując tylko reprezentantkom Polski Aleksandrze Urbańczyk oraz Ewie Ścieszko. Na najwyższym podium stanęła również Gabriela Bakies na 200 motylkowym. Srebrne wywalczyli Dawid Szwedzki na 100 klasycznym i 100 grzbietowym oraz Zbrojewska Michalina na 800 dowolnym. W 10-tce najlepszych zawodników i zawodniczek letnich Mistrzostw województwa znaleźli się Dawid Szwedzki V m-ce, Gabriela Bakies VI m-ce, Zbrojewska Michalina X m-ce
Gratulacje!!
Kolejnych medali należy oczekiwać już dziś link do wyników w rozszerzeniu!Wyniki