Drużynowy Wielobój Pływacki

W weekend 28-29.05 odbędą się zawody pływackie w Łasku. W Drużynowym Wieloboju Pływackim rywalizować będą podopieczni trenerów Roberta Bujnowicza i Tomasza Kotusa. Młodsi zawodnicy Piątki, czyli 10latkowie rywalizować będą na dystansach 50m dowolnym, klasycznym i grzbietowym oraz na 100 zmiennym. Starsi reprezentanci Konstantynowa, czyli 11latkowie będą brać udział w czterech konkurencjach z 50motylkowym, 100 grzbietowym, 200 dowolnym, 100 klasycznym, 100 dowolnym, 200 zmiennym. Zwycięża zawodnik, którego suma punktów wielobojowych ze wszystkich startów będzie najwyższa. Warto wspomnieć, że na pływalni pojawi się blisko 300 pływaczek i pływaków z 15 klubów województwa.
Trzymamy kciuki
Pierwszego dnia reprezentanci Konstantynowa Łódzkiego wywalczyli siedem medali 1-3-3. Patrycja Romanowska wygrała 50 motylkowym i zajęła II m-ce 100 grzbietem, Jakub Kraska zdobył II m-ce 50 motylkowym i III m-ce 100 grzbietowym, Piotrowicz Kamil uplasował się II m-cu 100 grzbietem, Sztafeta chłopców:Kraska, Piotrowicz, Cierpikowski, Szwedzki zajęła III m-ce 4×50 zmiennym. Wśród młodszych na podium znalazł się Mateusz Kieszek III m-ce 50 klasycznym. W dziesiątce dopływali Julia Sznej IV i VI m-ce. Sztafeta dziewcząt: Natalia Zalewska, Sznej, Romanowska, Napadłek Julia na V m-cu. Robert Cierpikowski VII i X m-ce. Piotrowicz Kamil VIII m-ce i Jakub Szwedzki X m-ce
Drugiego dnia zawodnicy Piątki dołożyli trzy medale 0-1-2. Srebrny sztafeta chłopców 4×50 dowolnym Piotrowicz, Cierpikowski, Kania, Kraska. Brązowe krążki zdobywali Patrycja Romanowska 200 zmiennym i Kamil Piotrowicz 100 klasycznym. W dziesiątce znaleźli się Patrycja Romanowska IV m-ce, Jakub Kraska IV m-ce i V m-ce, Julia Sznej dwukrotnie V m-ce. Sztafeta dziewcząt 4×50 VI m-ce 4×50 dowolnym Szwarc Gabrysia, Sznej Julia, Napadłek Julia, Romanowska Patrycja. Piotrowicz VII m-ce, Robert Cierpikowski IX m-ce i Dawid Kania X m-ce. Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia, rywalizacja 10-cio i 11-sto latków była bardzo zacięta, a wyniki mocno wyśrubowane. O kolejnych miejscach decydowały setne sekundy, poszczególne biegi indywidualne i sztafetowe rozstrzygały się na ostatnich centymetrach, a doping olbrzymiej ilości rodziców, sympatyków pływania i samych zawodników sprawiał wrażenie prawdziwego święta sportu. Bardzo cieszę się, że tak duża liczba rodziców naszych zawodników mogła w nim uczestniczyć.
Czekamy na klasyfikacje indywidualną i drużynową
Wyniki oraz GALERIA w rozszerzeniuLista
Wyniki w html
Wyniki

Galeria aut.T.Kraski

Galeria aut.T.Kraski