XX Międzynarodowym Mitingu Pływacki w Saint Dizier

Witam, we wtorek w nocy wróciliśmy z kolejnej wyprawy do Francji. Tym razem Grupa Centralna UKS „Piątka” wzięła udział w XX Międzynarodowym Mitingu Pływackim w Saint Dizier (18-20.11.2011). Pływaliśmy tam w znakomitym towarzystwie zawodników z ponad 15 państw. W tym medalistów olimpijskich, mistrzów i rekordzistów świata. Poziom imprezy był niezwykle wysoki, znacznie przewyższający poziom ostatnich przed Mistrzostwami Europy zawodów Grand Prix Polski. W tym gronie świetnie zaprezentowali się moi zawodnicy 35 razy stając na podium w swoich kategoriach wiekowych. Najwięcej „złota” przywiozła Gabriela Bakies ( 4-2-1), Justyna Burska i Milena Karpisz ( 3-2-0), Miśka Zbrojewska ( 3-1-1), Anna Nita ( 0-2-0) Ola Turajczyk ( 0-1-5) i Michał Pierzyński ( 0-0-5). Wielkim osiągnięciem jest udział Justyny Burskiej w Gali zawodów, wieczornych wyścigach najlepszych zawodników mitingu, z udziałem licznej publiczności, władz, telewizji. Justyna zajęła 5 m-ce na 400 dow z nowym rekordem życiowym: 4:19,00. Tradycją zawodów jest dekorowanie zwycięzców pucharami, nie medalami. Mieliśmy zatem sporo kłopotów przy kontroli na lotnisku podczas powrotu z powodu zbyt dużej objętości i wagi bagażu. Celnicy widząc puchary przymknęli jednak oczy. Zawody w Saint Dizier to nie tylko pływanie. To również możliwość poznawania innej kultury, nawiązywania kontaktów. Zostaliśmy nawet przyjęci w magistracie przez władze miasta.
Zapraszam do galerii. Link w rozszerzeniu. Na fotkach zespół UKSu i Gabi z rekordzistką świata na 100 mot ( 55,05 !) Dianą Bui DuyetKilkaset fotek z mitingu jest tutaj:
Link