Piątka ustrzeliła 10-tkę

13-15 lipca był bardzo udany dla pływaków Piątki Konstantynów. Podopieczni trenera Mariusza Wędrychowicza w weekend na Mistrzostwach Polski 15 i 16latków w Gliwicach i Dębicy, zdobyli 10 medali 7-1-2. Codziennie złoty medal dla Konstantynowa zdobywali gimnazjaliści, Milena Karpisz na 200, 400, 800 dowolnym oraz Michał Pierzyński. Tytuł Mistrza Polski wywalczył na dystansach w stylu klasycznym na 50, 100 i 200m, Wicemistrzem został w konkurencji 200 zm. Najmilszą niespodziankę sprawiła Michalina Zbrojewska. Dołączyła do grona Mistrzów Polski z Konstantynowa Łódzkiego na dystansie 200 klasycznym oraz po raz pierwszy wywalczyła medal na 100 klasykiem, dopłynęła na III-m m-cu. Brązowy krążek wywalczyła również na 800 dow Anna Nita. Tuż za podium, aż trzykrotnie uplasowała się Gabriela Bakies, IV-te m-ce zajęła na 400 zm, 200 zm oraz 200 mot. W finałach A pływali również Michalina Zbrojewska dwukrotnie V-ta na 400 zm i 800 dow oraz Michał na 200 dow VI m-ce. Aleksandra Turajczyk wygrała finał B na 50 dow oraz zajęła XII m-ce na 100 dow.

Za sprawą fantastycznej postawy Naszych 15latków w rankingu medalowym Piątka Konstantynów zajęła I m-ce. Do historycznego wyczynu wystarczyło:) 8 medali z czego 6 złotych. Kraulistki przyzwyczaiły już nas do czołowych miejsc w klasyfikacji najlepszych pływaczek Mistrzostw. Nie inaczej było w Dębicy Milena zajęła II m-ce a Annia IV m-ce.

Gratulacje!!!

LINK do wyników z Mistrzostw Polski w rozszerzeniu

Linki do oficjalnego podsumowania Drużynowych Mistrzostw 12 i 13latków w rozszerzeniu