Puchar Polski w Poznaniu MP Masters

W dniach 24 i 25 listopada reprezentacja konstantynowskiej „Piątki” rywalizowała na ostatnich w tym roku zawodach z cyklu Grand Prix Polski w Poznaniu. Wśród 459 pływaków z 95 klubów podopieczni trenera Mariusza Wędrychowicza byli wyróżniającymi się zawodnikami. Justyna Burska zwyciężyła w konkurencjach 1500 i 200 m stylem dowolnym Na 400 m st dow zajęła 3 miejsce. Poprawiła przy tym dwa rekordy Okręgu seniorów, na 1500 i 400 m st dow. Dawid Szwedzki zwyciężył w konkurencji 200 m stylem klasycznym, podobnie jak Justyna ustanawiając nowy rekord Okręgu seniorów. Na 400 m stylem zmiennym zajął 2 miejsce. Do osiągnięcia minimum na Mistrzostwa Świata zabrakło Dawidowi jedynie 0,7 sek! Znakomicie spisywały się nasze młodsze zawodniczki, Gabi Bakies i Milena Karpisz. W swoich konkurencjach ustanawiały rekordy życiowe, zajmując miejsca w finałowej ósemce. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę Grand Prix Justyna zajęła 8 miejsce skutecznie rywalizując z naszymi olimpijkami z Londynu.
Prosto z Poznania grupa centralna pojechała do Wałcza, gdzie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich przygotowywać się będą do Mistrzostw Polski Seniorów w Ostrowcu Świętokrzyskim tuż przed świętami Bożego Narodzenia

Wyniki w rozszerzeniu

 

Mastersi tempa nie zwalniają. W Zimowych Mistrzostwach Polski Masters zawodnicy Piątki Konstantynów zdobyli dziewięć medali 2-4-3. Po złoto sięgnął dwukrotnie Grabarczyk Marcin wygrywając 400 dow i 200 zm, dołożył srebro na 200klas. Trudnos Rafał zajął II m-ce 100 klas II m-ce 50 klas, srebro zdobył również Konrad Hasik na 200zm. Po raz pierwszy w karierze mastersów krążki wywalczli Jakub Karczmarczyk III m-ce 200 klas oraz III m-ce 400 zm i Sidorowicz Jakub III m-ce 100 grzb. Kadrowo Piątka zatacza coraz szersze kręgi reprentantów:). Barw Piątki bronią byli zawodnicy łódzkich klubów, których spora część obecnie mieszka poza wojwództwem łódzkim, a nawet w innym kraju. Wśród Nas znalazł się Damien Fevier pochodzący z Francji. Ponadto Mastersów reprezentowali Olkowicz Arkadiusz, Pintara Kornel, Gryczyński Jakub, Pietrowski Witold, Zdzieszyński Wojciech, Konrad Hasik, Lesiak Robert, Raj Łukasz
Gratulacje!!

Dziękujemy Jakubowi Karczmarczykowi za ogranizacje grupy Masters na MP w Katowicach

Wyniki w rozszerzeniu

WYNIKI GP

Wyniki Masters