Główne Mistrzostwa Polski

Blisko 700-set zawodników z 122 klubów będzie rywalizowało w najważniejszych zawodach sezonu letniego, Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów. Na basenie w Olsztynie o wymiarach olimpiskich, czyli 50m, batalię o minima na Mistrzostwa Świata i Europy rozpoczna sześcioro reprezentantów Piątki Konstantynów. Podopieczni trenera Mariusza Wędrychowicza będą startować w 30 konkurencjach.

Zapraszamy do kibicowania!!!

W rozszerzeniu linki do transmisji TV oraz wyników bezpośrednio z zawodów

Wyniki drużynowych mistrzostw młodzików 12lat w rozszerzeniu

 

I dzień ZŁOTY I BRĄZOWY MEDAL

Brawo!!! Justyna Burska zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski na 800 dow !!! Na tym samym dystansie Milena Karpisz wywalczyła Brąz, kwalifikując się jednocześnie na Mistrzostwa Europy Juniorów. W finale A na X-tym m-cu ukończyła wyśig Gabriela Bakies w konkurencji 200 mot, podobnie jak Michalina Zbrojewska na 800 dow. Dawid Szwedzki zajął XII m-ce na 200 grzb.

II dzień ZŁOTY MEDAL JUSTYNY BURSKIEJ oraz SREBRO DAWIDA

Na najwyższym stopniu podium ponownie stanęła dziś Justyna Burska. Zwyciężyła konkurencję 200 dow. Jej młodsze koleżanki spisały się również bardzo dobrze. Z nowymi rekordami życiowymi Milena Karpisz uplasowała się na VI m-cu, a Anna Nita na XII m-cu. Finał na 400 zm zakończył się dużym sukcesem dla Dawida Szewdzkiego, który zajął II m-ce. W Finale kobiet 400zm na V-tym m-cu dopłynęła Michalina Zbrojewska, a Gabriela Bakies uplasowała się na VIII m-ce

III dzień TRZECI ZŁOTY MEDAL JUSTYNY

Trzeciego dnia Justyna okazała się bezkonkurencyjna na 400 dowolnym, Milena Karpisz dopłynęła tuż za podium na czwartej pozycji. Bardzo dobry wyniki Mileny dał Jej trzecią kwalifikację na Mistrzostwa Europy. VII-te M-ce zajęła Michalina Zbrojewska w finale A seniorskim na 200 klas

 

IV dzień Czwarty złoty medal Justyny

Bezwzględnie najlepsza kraulistka Mistrzostw Polski Seniorów. Swoją dominację udowodniła na najdłużyszym dystansie 1500m. Justyna po raz czwarty Mistrzynią Polski. BRAWO

Anna Nita zajęła VI m-ce, a Michalina Zbrojewska uplasowała się na X-tym m-cu na 1500 dow. Dawid Szwedzki uplasował się na X-tym M-cu na 100 klasycznym

W drużynowych Mistrzostwach Młodzików bardzo dobrze spisali się zawodnicy Piątki Konstantynów. Zawodnicy z rocznika 2001 wywalczyli cztery krążki 1-2-1. Złoty wywalczył Jakub Czyżewski na 200 klas. Prawdziwą multimedalistką okazała się Kamila Durkiewicz, zdobyła srebro na 400 dow oraz 100 grzb, III m-ce zajęła na 100 dow. Gratulacje!!! wyniki w rozszerzeniu

Wyniki MP

LINK do strony organizatora

Dziennik Łódzki poświęcił Nam całą stronę – zobacz!!!

Milena Karpisz   200, 400, 800, 1500 dow

Justyna Burska 200, 400, 800, 1500 dow

Michalina Zbrojewska 200, klas 400 zm, 1500, 800 dow

Gabriela Bakies 50, 100, 200 mot 400 zm

Anna Nita 200, 400, 800, 1500 dow

Dawid Szwedzki 400zm 100, 200, klas, 200 grzb

LISTA DMM

WYNIK DMM