Fatastyczny sezon pływaków Piątki

32 medale Mistrzostw Polski

W sezonie 2012-2013 zawodnicy reprezentujący UKS Piątka Konstantynów Łódzki we wszystkich Mistrzostwach Polski zdobyli łącznie 32 medale. 14 krążków 4-8-4 wywalczyli zimą, w tym 5 seniorskich 0-4-1 oraz 16 krążków wywalczyli latem 9-3-4, w tym 6 seniorskich 4-1-1. Wśród medalistów znależli się Justyna Burska, Milena Karpisz, Dawid Szwedzki, Michalina Zbrojewska, Anna Nita, Gabriela Bakies, Marta Gruszczyńska. Gratulacje dla podopiecznych trenera Mariusza Wędrychowicza, a wychowanków trenera Roberta Bujnowicza.

Rocznik 2000 w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików zajął XVI-te m-ce spośród 96 klasyfikowanych klubów w dwóch rundach. Najlepszą zawodniczką była Patrycja Romanowska, zdobywczyni czterech medali 2-2-0. Ponadto wraz z rocznikiem 2001 wywalczyli II m-ce w Lidze Młodzików woj. łódzkiego.

Rocznik 2002 w Wieloboju Drużynowym 11latków zajął XXIVte m-ce sposród 187 sklasyfikowanych ekip całej Polski. W województwie zajmuje obecnie IVtą lokatę. Wyróżniającymi się zawodniczkami były Maria Patora, Tatiana Dąbrowska, Ewa Pydyszewska

Rocznik 2003 w Wieloboju Drużynowym 10latków zajął XXIe m-ce spośród sklasyfikowanych 173 reprezentacji klubowych. W Mistrzostwach Klas III-ch uplasowali się na IIIim m-cu. Wśród podopiecznych trenera Roberta Bujnowicza dla Piątki najwyższe miejsca zdobywali Adrina Rozberg, Gabriela Broda, Maria Liwowska, Weronika Sterniczuk, Adam Bajer vel Bojer, Dawid Romanowski, Andrzej Tyczkowski.

Najmłodszy rocznik 2004 zajął VIIIą lokatę spośród 17ekip województwa w Mistrzostwach Klas II-ch. Wyróżniającym się podopiecznym trenera Roberta Żołądka był Szymon Iskra

Spragnionych pływania oraz zawodników (do „obowiązkowej” lektury) zapraszam na Mistrzotw Świata w Pływaniu Barcelona 2013. Finały od niedzieli codziennie od około 18.00 na Eurosporcie