Liga dzieci III runda

II m-ce w klasyfikacji drużynowej zajęli zawodnicy Piątki Konstantynów Łódzki w ostatniej rundzie Ligii Dzieci. Każdy z 12 reprezentantów wywalczył cenne punkty dla ekipy. Podopieczni trenera Tomasza Kotusa zdobyli siedem medali 3-0-4. Maria Patora wygrała 400 dow z bardzo dobrym wynikiem 5;18. Pierwszy w karierze złoty krążek zdobyła Ewa Pydyszewska na 50 klas. Prawdziwym rarytasem okazał się wyścig sztafetowy 4×50 dow. Po pasjonującej walce drużyna dziewcząt z Konstantynow Paulina Gotlib, Ewa Pydyszewska, Tatiana Dąbrowska, Maria Patora zwyciężyła z wynikiem lepszym od rekordu okręgu 11latków. Dwukrotnie na III-im m-cu podium stawała Tatiana Dąbrowska na 400 dow i 200 zm. Miłą niespodziankę sprawił Adrian Wencel plasując się na III m-cu w konkurencji 50 grzb. W ślad za bardzo dobrym wynikim dziewcząt ze sztafety, drużna męska w składzie Kacper Terpiał, Adrian Wencel, Filip Turek, Cyprian Cybulski wywalczyła brązowy medal – pierwszy w karierze.

Gratulacje!!

W Tychach odbył się VI Miting Maćka Maiki – wielokrotnego medalisty praolimpiady. W zawodach wystartowało blisko 300 zawodników z 30 klubów. Reprezentacja Piątki Konstantynów liczyła sześć osób i wywalczyła 10 medali 2-3-5. Multimedalistami zostali Jakub Czyżewski I m-ce 100 klas III m-ce 50 klas i III m-ce 50 dow, Julian Radzik I m-ce 50 grzb, II m-ce 50 dow oraz III m-ce w kat. 16lat i starsi na 50 grzb, Kamila Durkiewicz II m-ce 100 grzb i II m-ce 400dow, III m-ce na 100 dow i 200zm. Pozostali reprezentanci UKS-u w każdym starcie byli rekordy życiowe i plasowali się w czołowej dziesiątce min. Jukub Kucharski VII m-ce 100 grzb, Wojciech Sterniczuk VIII m-ce 50 mot, Agata Klimczak 10 m-ce 400 dow

Gratulacje!

WYNIKI w rozszerzeniuWyniki
klasyfikacja drużynowa

klasyfikacja indywidualne

 

Wyniki Mitingu w Tychach