Mistrzostwa Polski 14latków

Ponad 500 zawodników z 128 klubów będzie rywalizowało w Mistrzostwach Polski 14latków w Dębicy od 4 do 7 czerwca. Są to pierwsze MP na besenie 50metrowym dla r 2000

Trzymamy kciuki za podopiecznych trener Anny Pogockiej

I dzień – MISTRZOSTWO POLSKI JAKUBA KRASKI
Do grona Mistrzów Polski z Konstantynowa w Pływaniu dołączył dziś Jakub Kraska. Okazał się bezkonkurencyjny na dystansie 200 grzb. Już po pierwszej 50 było wiadomo że złoto rozegra się między dwoma zawodnikami, którzy zdecydownanie obieli prowadzenie. Na finiszu więcej zimnej krwi zachował Kuba. Podpieczny trener Anny Pogockiej bardzo dobrze spisał się na dystansie 50 klas, w którym uplsował się na VII m-cu. Z rekordem życiowym na V-tym m-cu zakończyła rywalizację Patrycja Romanowska na 200 grzb, a na XIV-tym uplasowała się na 50 dow. Trzecie w finale B (XI) miejsce wywalczył Kamil Piotrowicz na 400 zm. Na XIX m-cu konkurencje 400zm ukończył Jakub Szwedzki a XXII m-cu Robert Cierpikowski

II dzień – BRĄZOWA SOBOTA

W pierwszym finale A sobotniego popołudnia, reprezentantka Piątki Patrycja Romanowska zajęła III m-ce. Brąz wywalczyła na 50 grzbietem. Chwilę później w tej samej konkurencji Jakub Kraska uplsował się na IV-tym m-cu. W kolejnym swoim starcie na 200 zm zajął III m-ce, zdobywając brąz. Ponadto w finałach B pływali, Patrycja Romanowska 200 zm ukończyła na XII-tej pozycji, a chłopcy w sztafecie 4×100 dow zajęli XIV m-ce w składzie: Robert Cierpikowski, Jakub Szwedzki, Kamil Piotrowicz, Jakub Kraska

III dzień – srebrny medal

Do popołudniowych finałów na 100 grzb zakwalifikowali się Patrycja Romanowska i Jakub Kraska. Oboje potwierdzili bardzo dobrą dyspozycję trzeciego dnia MP. Wicemistrzem Polski na 100 grzb został Jakub Kraska, Patrycja Romanowska ukończyła wyścig na miejscu IV-tym. Na 1,5km wystartowało dwóch reprezentantów Piątki Jakub Szwedzki zajął XVIItą lokatę, a Robert Cierpikowski uplsowała się na XXII-gim m-cu.

W rozszerzeniu link do WYNIKÓWLink do strony MP WYNIKI