Tydzień pełen sukcesów

W pierwszym tygodniu ciągłej rywalizacji zawodnicy UKS Piątka stanęli na wysokości zadania. Największą imprezą minionego tygodnia był Puchar Polski rozgrywany w Łodzi. W czołówce stylu dowolnego główną rolę odgrywały zawodniczki Piątki Konstantynów Łódzki. Justyna Burska wygrała 400 dow, uplasowała się na II m-cu na 800 dow oraz dopłynęła VIIa na 200 dow. Milena Karpisz zajęła IV m-ce na 400 dow, V m-ce 800 dow i VI m-ce na 200 dow. Dobrą dyspozycje potwierdziła Michalina Zbrojewska plasując się na Vtym m-cu na 400 zm i 200 zm, VI m-cu 800 dow, VII m-cu na 200 klas W klasyfikacji generalnej najlepszych zawodniczek Justyna zajęła IV m–ce na Milena VI m-ce. Zresztą w tej klasyfikacji łódzkie zawodniczki były „wyjątkowo nieuprzejme”, zdobywając pięć miejsc z ośmiu czołowychJ. Spośród najmłodszych na uwagę zasługuję zwycięstwo rocznikowe na 50 grzb, 50 i 100 dow Jakuba Kraski. W Klasyfikacji najlepszych 14latków Jakub zajął VI m-ce

W mitingu Sprint w Skierniewicach udział brało ponad 250 uczestników z 16 klubów. Delegowanych do zawodów było blisko 50 reprezentantów UKS Piątki Konstantynów Łódzki. Zawodom bacznie przyglądała się najlepsza polska pływaczka Otylia Jędrzejczak. Większość zawodników po raz pierwszy miała kontakt z żywą historią polskiego pływania. Pływając pod okiem takiego gościa wywalczyli 28 medali 7-9-12 i niemalże w 100% poprawili rekordy życiowe. Złote krążki zdobyli  dwukrotnie Rozberg Adrianna 50 dow i 50 grzb, dwukrotnie Ewa Pydyszewska 50 klas i 100 zm oraz Lizak Seweryn 50 dow, Iskra Szymon 50 klas, Dąbrowska Tatiana 50 mot. II m-ce zajęli: dwukrotnie Sterniczuk Weronika 50 dow i 50 mot, Rucińska Wiktoria 50 dow, Banach Bartek 50 klas, Workert Stanisław 50 grzb, Iskra Szymon 50 grzb, Broda Gabriela 100 zm, Ufnalska Julia 100 zm. Brązowe medale wywalczyli: Rucińska Inga 50 dow, Cybulski Julian 50dow, Kanar Michał 50dow, Dąbrowska Tatiana 50klas, Romanowski Dawid 50klas, Wencel Adrian 50klas, Bujnowicz Laura 50grzb, Kolasa Michał 50 grzb, Broda Gabriela 50moty, Klimczak Agata 50moty, Liwowska Maria 100zm, Iskra Agata 100zm.

W ogólnopolskim sprawdzianie wytrzymałości i wszechstronności 11 i 12 latków zawodnicy Piątki Konstantynów zanotowali ponad 80% nowych rekordów życiowych. W kwalifikacji najlepszych 11letnich zawodniczek II m-ce zajęła Weronika Sterniczuk, a Adriana Rozberg IX m-ce. Wśród 12 latków najwyżej sklasyfikowana została Dąbrowska Tatiana na VI-tym m-cu, na IX-tym ukończyła zawody Ewa Pydyszewska. W czołowej dziesiątce chłopców najwyższą lokatę zajął 12latek Wencel Adrian VII m-ce.

Olbrzymie gratulacje dla konstantynowskich szkół za rywalizację w szkolnych sztafetach pływackich. W każdej z drużyn startowali obecni lub byli pływacy UKS Piątki. W Powiatowej rywalizacji jak zawsze nie miało sobie równych Gimnazjum nr 1, które wygrało zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców  i awansowało do zawodów rejonowych. Zwycięstwa i awansu zasmakowały również uczennice LO, które tym samym będą reprezentowały Powiat Pabianicki. Chłopcy z Liceum pełnili funkcje sędziów w czasie zawodów ponad gimnazjalnych. Po raz pierwszy w historii rywalizacji sztafet pływackich szkół podstawowych do rejonu awansowali chłopcy z SP 2 z II m-ca. Fantastycznie spisali się także uczniowie SP1, którzy zarówno kategorii chłopców (III m-ce) i dziewcząt (II m-ce) awansowali do rejonu. Zawody rejonowe dla wszystkich kategorii odbędą się 20.11 na basenie CSiR

Wyniki w rozszerzeniu SPORTOWY TYDZIEŃ PŁYWAKÓW

W czwartek 6 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień przyznanych przez Zarząd Powiatu Pabianickiego zawodnikom i trenerom oraz osobom wyróżniającym się w działalności sportowej. Wśród nagrodzonych są reprezentanci klubów konstantynowskich. Najwięcej sukcesów dla Konstantynowa Łódzkiego w minionym sezonie zdobyli pływacy. Nagrody z rąk Starosty Pabianic Krzysztofa Habury oraz Wicestarosty Ireny Grendy odebrali medaliści Mistrzostw Polski: Justyna Burska, Milena Karpisz, Dawid Szwedzki, Patrycja Rzońca, Patrycja Romanowska, Jakub Kraska

GRATULACJE!!!