Zimowe Mistrzostwa Polski

Minął kolejny szalony tydzień w UKS Piątka Konstantynów Łódzki. Główną atrakcją były mikołajki. W obecności najwierniejszych kibiców na czele z Burmistrzem Henrykiem Brzyszczem, przewodniczącym rady miejskiej Andrzejem Owczarkiem i dyr. CSiR Krystyną Oparą, rozdano blisko 150 paczek przygotowanych przez członków zarządu. W zeszłym tygodniu zapadło sporo rozstrzygnięć sportowych. W Lidze młodzików drużyna UKS Piątka (r2001-2002) w 2014r uplasowała na V m-cu spośród dziewiętnastu startujących. W Lidze dzieci (r2003) ekipa z Konstantynowa Łódzkiego zajęła IV m-ce wśród 15 rywalizujących. W zimowych mistrzostwach województwa wywalczyliśmy dwa złote medale, a walkę o Puchar Prezesa ŁOZP najlepiej wspominać będzie Jakub Kraska, który zajął II m-ce w kat. 14latków. Przed Nami impreza główna sezonu zimowego Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. W Ostrowców Świętokrzyskim start zapowiedziało ponad 600 zawodników ze 115 klubów. Trzymamy kciuki za reprezentantki Piątki Justynę Burską, Milenę Karpisz, Michalinę Zbrojewską. Nasze Konstantynowianki będą startować na dystansie 200 400 800 1500 dow oraz 100 i 200 klas i 200 i 400 zm. Relacja z MP na stronie UKS Piątki i 43bis

I dzień – pierwsze ZŁOTO (JUSTYNY) SREBRO (MILENY)

Fantastycznie spisała się Justyna Burska w pierwszym dniu Zimowych Mistrzostwa Polski, wróciła w wilekim stylu do czołówki krajowego pływania. Odniosła zwycięstwo na dystansie 800 dow. Tuż za nią dopłynęła młodsza koleżanka klubowa Milena Karpisz. To pierwszy dublet w historii Piątki na Mistrzostwach Polski Seniorów. Na X m-cu uplasowała się Michalina Zbrojewska na 200zm

II dzień – Drugie SREBRO i pierwszy BRĄZ

Kolejny fantastyczny dzień na Zimowych Mistrzostwach Polski. W finale na 400dow Justyna Burska zajęła II m-ce a Milena Karpisz III m-ce. Finał 200 klas z udziałem Michaliny Zbrojewskiej zakończył się uzyskaniem rekordu życiowego na wysokim IV m-cu

 

III dzień – 0,27 setnych sekundy do REKORDU POLSKI – JUSTYNA MISTRZYNIĄ POLSKI

Popołudniu w finale na 1500 dow fantastycznie płynęła Justyna Burska. Wywalczyła w świetnym stylu tytuł Mistrzyni Polski na najdłuższym dystansie. Kolejny rekord zyciowy uplasował Michaliną Zbrojewską na XII-tym m-cu. Gratulacje!!!

IV dzień – czwarty medal Justyny i brąz Mileny

Ostatniego dnia Mistrzostw reprezentantki Piątki zgodnie z planem rywalizowały w finałach A. Czołowe kraulistki potwierdziły świetną dyspozycję na ZMP, w konkurencji 200dow Justyna został wicemistrzynią Polski, brązowy medal wywalczyła Milena Karpisz. Na najdłuższym dystansie zmiennym, 400m Michalina Zbrojewska uplasowała się na VII-ym m-cuWyniki ZMP

Milena 200 400 800 dow
Justyna 400 800 1500 dow
Michalina 100 200 klas 200 400 zm