Mistrzostwa Polski 16, 17 i 18latków

W piątek 13ego.03 rozpoczynają się Mistrzostwa Polski 17-18latków. Do Gliwic zgłosiło się blisko 400zawodników z 127 klubów. Trzymamy kciuki za Milenę Karpisz i Mateusza Pinkosza.

W rozszerzeniu Wyniki
W Oświęcimiu również wystartuje ok 400 zawodników z 115klubów. 16latkowie będą rywalizować od piątku 13ego do niedzieli 15ego marca. Trzymamy kciuki za Martynę Michałowską
W rozszerzeniu wyniki
I dzień – pierwszy medal
Bardzo dobry występ zanotowała Milena Karpisz w pierwszym dniu Mistrzostw. Na dystansie 200m dow wywalczyła Vicemistrzostwo. Srebro okrasiła wynikiem 2;00,99. Druga Nasza reprezentantka Martyna Michałowska poprawiła życiówkę ponad sek na 50klas, dało Jej to miejsce w finale B. Ostatecznie w piątek 13ego zajęła XIII m-ce. Gratulacje!!!
II dzień – drugi medal
W drugim dniu MP zawodniczka UKS Piątka Konstantynów Łódzki Milena Karpisz ponownie wywalczyła srebrny medal. Wicemistrzostwo Polski zdobyła na 400 dow. Jej młodsza koleżanka Martyna Michałowska wywalczyła X m-ce w konkurencji 200klas. Na koronnym dystansie rekord życiowy poprawiła o 6sek. Gratulacje!!!
III dzień – złoty medal Mileny
Ostatni dzień zakończył się mocnym uderzeniem Mileny Karpisz. Została Mistrzynią POlski na 800 dow wyprzedzając następną na mecie o 20s. W niedzielnym finale B startowała Martyna Michałowska. Szósty występ zakonczył się szóstym rekordem życiowym i XII m-cem na 100 klasycznym. Gratulacje!!!

Wyniki 17-18latków