Podwójne Mistrzostwo Justyny

26 lipca w Olsztynie w III Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych zawodniczka UKS Piątka Konstantynów Łódzki Justyna Burska na dystansie 10 km w kat. open była pierwsza (2:13.31). Oznacza to, że konstantynowianka zdobyła podwójne złoto. Jej tegoroczny dorobek wzbogacił się o złoty medal zarówno w kat. open i kat. młodzieżowców. Te dwa złote medale sprawiają, że jej tegoroczne osiągnięcia na mistrzostwach Polski osiągnęły liczbę 18 medali (14-4-0).
Justyna Burska w całej swojej karierze zdobyła już 54 medale MP. Indywidualnie stawała na podium 53 razy (24-17-12) i 1 raz z koleżankami w sztafecie (0-0-1).
W zakończonym sezonie 2014/2015 Piątka zdobyła łącznie 35 medali MP (18-10-7). To najlepszy z sezonów konstantynowskiego klubu. Tylu medali i tylu złotych nigdy przedtem nie było.

źródło 43bis
Zachęcam do czytania bilansu osiągnięć UKS Piątka przygotowanego przez B.Cichosza na stronie 43bis – linki w rozszerzeniu

Cz1