Mistrzostwa 16latków w pigułce

To były fantastyczne Mistrzostwa 16latków. W Gliwicach rywalizowało 423 zawodników z 130 klubów. Dwoje reprezentantów Konstantynowa Łodzkiego wykonało zadania w 100% bijąc życiówki i kwalifikując się w każdym starcie do finałów A, czyli popołudniami walczyli o medale MP. Startując 9 razy w eliminacjach zagwarantowali 9 niezwykłych wyścigów w drugiej połowie dnia. Jak określił to Kuba, jeden z nich był „magiczny”. Pierwszy złoty medal na krótkim basenie zdobył Jakub Kraska. Podopieczny trenera Macieja Hampla wygrał królewski wyścig 100m dowolnym. Z wynikiem 50,01 pobił rekord okręgu 16 i 17latków, a do rekordu Polski 16latków brakuje mu zaledwie sekunda:). Dzień wcześniej po niesamowitym pościgu zdobył tytuł wicemistrza Polski na 400 dowolnym, również ustalając rekrod okręgu łódzkiego. Miłą niespodziankę sprawiła Patrycja Romanowska na dystansie 100m grzbietem. Podopieczna trenera Tomasza Kotusa z kolejną 25tką przesuwała się w górę, zaczynając wyścig z szóstej pozycji skrupulatnie realizowała plan i ukończyła go na III miejscu. Do kompletu medali Konstantynowianie dołożyli trzy IV miejsca Jakub na 50 i 200 grzbietem oraz Patrycja na 200 grzb, dwukrotnie V pozycję Patrycja na 100 zm i Kuba na 100 grzb oraz VI miejsce „Romana” na 50 grzb.