Mistrzostwa Polski 16latków

Świeżo upieczony Mistrz Europy Juniorów Jakub Kraska ze sztafety 4×200 dowolnym wraz z koleżnką Patrycją Romanowską będą bronili barw UKS Piątka Konstantynów Łódzki na Mistrzostwach Polski Juniorów 16letnich. Na start w Ostrowcu Świętokrzyskim zgłosiło się ponad 300 zawodników ze 105 klubów.

Trzymamy kciuki za Konstantynowian
W rzoszerzeniu wyniki

Jakub Kraska, jako złoty medalista na królewskim dystansie 100 m st. dow., został podczas ceremonii medalowej nazwany przez spikera zawodów królem pływania Mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Medal wręczył mu prezes konstantynowskiej Piątki Robert Owczarek.

W Ostrowcu Świętokrzyskim w Mistrzostwach Polski Juniorów (16 lat) Jakub Kraska (UKS Piątka Konstantynów Łódzki) zdobył cztery medale! Na dystansach 50 i 100 m st. dow. był najlepszy, a dwa srebrne krążki zdobył na dystansach 200 i 400 m st. dow. Do tego dołożył jeszcze 7 miejsce na dystansie 1500 m st. dow.

Z dwójki tegoroczny absolwentów konstantynowskiego gimnazjum niemniej udane starty zaliczyła Patrycja Romanowska podczas Mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Popularny „Roman” dwukrotnie walczyła w finałach o madal. Ostatecznie zająła IV m-ce na 100 grzb i VIII m-ce na 50 grzb.

Czas uzyskany przez Kubę na 100 m st. dow. (50.73) w klasyfikacji punktowej dał mu miejsce drugie wśród wszystkich pływaków MP w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W klasyfikacji multi-medalistów zajął z czterema medalami miejsce 5.
Cztery krążki Jakuba Kraski (2-2-0) dały konstantynowskiej Piątce w klasyfikacji medalowej pozycję 8 wśród wszystkich klubów uczestniczących w zawodach na pływalni „Rawszczyzna”.
Na zdj.: medaliści (100 m st. dow.) i Robert Owczarek, fot. Agnieszka Kraska
Bernard Cichosz

Wyniki