Mistrzostwa Akademickie

79 klubów pływackich z wyższych uczelni będzie rywalizowało w Akademickich Mistrzostwach Polski. W Lublinie podczas weekendu 22-23.04 do startu zgłosiło się 872 zawodników. Studenci rywalizują w kategorii OPEN, czyli bez wzgledu na przynależność do uczelni (tzn Uniwersytety, Politeczniki, Uczelnie Medyczne itp) oraz w w kategoriach na poszczególne uczelnie. Konstantynowianki Milena karpisz i Marta Gruszczyńska będą reprezentować Politechnikę Łódzką.
Bardzo dobrze zaprezentowaly się zawodniczki Piątki KŁ w AMP-ach. Milena wywalczyła srebrny medal na 100 dow i V-ta na 50 motylkowym. Marta Gruszczyńska uplasowała się na VII-ej pozycji w konkurencji 50 mot. Gratualcje!!!
W rozszerzeniu WYNIKI. TRZYMAMY KCIUKI!!!

Ewa Pydyszewska reprezentantka Polski w trójboju startuje w Pucharze Polski czwórboju. Dla Ewy będzie to pierwszy start w karierze w tej konkurencji. Przypomnę, że na czwórbój składają się pływanie, strzelanie-bieganie i szermierka. Ostatnimi zawodnikami z Konstantynowa, którzy z powodzeniem reprezentowali Piątkę byli Piotr Pietrasik i Robert Halicki w 2009r. Zawody w Drzonkowie mają charakter otwarty i start w nich zapowiedzieli zawodnicy innych Państw.
Ewa w międzynarodowej obsadzie poradziła sobie bardzo dobrze. Będąc najmłodszą zawodniczką zająła XXXVIII-ą lokatę
Trzymamy kciuki!!!

W Poznaniu w International Swimming Cup 2017 reprezentować Piątkę Konstantynów będą Stanisław Workert, Franciszek Jarczewski i Szymon Iskra. Do międzynarodowych zawodów złosiło się ponad 1000 zawodników z 110 klubów.
Trzej reprezentaci Piątki Konstantynów Łódzki w każdym kolejnym starcie poprawiali rekordy życiowe. W kategorii 12-13latków najwyższe miejsce zdobył Szymon Iskra, wywalczył srebro na 200 klasycznym.
W rozszerzeniu Wyniki Grtulacje!!!AMPy –

International Swimming Cup Poznań 2017