Piątka na szóstkę!!!

Nasi reprezentanci na GMP w Lublinie zakończyli swoje starty. Milena Karpisz i Jakub Kraska wywalczyli na nich 6 kwalifikacji na najważniejsze światowe imprezy. Milena na 400m dowolnym na Uniwersjadę w Tai Pei. Kuba na 50, 100 i 200m dowolnym na Mistrzostwa Europy Juniorów w Netanji i na 100 i 200m dowolnym na Mistrzostwa Świata Juniorów w Indianapolis.
Milena dołożyła do tego 2 brązowe medale w seniorach i 2 srebrne w młodzieżowcach na 400 i 800 dowolnym.
Szóste miejsce w finale 100m dowolnym Kuby i jego rezultat 49.86 jest od dziś nowym rekordem kraju w jego kategorii wiekowej. Co więcej zawodnik Piątki Konstantynów Łódzki jest pierwszym 17-latkiem w historii Polski, który złamał na tym dystansie barierę pięćdziesięciu sekund.
Bywało już więcej medali, ale jeszcze nigdy nie udało się osiągnąć minimum na Mistrzostwa Świata. Od dziś i takim sukcesem możemy się pochwalić.
Ogromne brawa dla Mileny, Kuby oraz ich trenera Macieja Hampla !!!!

Zawody były współfinansowane przez Powiat Pabianicki