Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów

W najbliższy weekend od 5.07 rozpoczynają się Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych 14 letnich, 15letnich oraz juniorów 16letnich. W zeszłym roku Konstantynowska Młodzież wywalczyła trzy medale i blisko 20 finałów MP. Letni czempionat jest najważniejszym startem sezonu 2018/2019, podczas którego mierzy się najsilniejsza młodzież pływająca w barwach Naszego Kraju. Do zawodów rozgrywanych w Olsztynie zgłosiło się ponad 600 zawodników z 180 klubów. W Oświęcimiu wystartuje 450 uczestników z 144 klubów Trzymamy kciuki za podopiecznych trenerów Roberta Żołądka i Robert Bujnowicza
W rozszerzeniu lista zgłoszonych zawodników do:
Mistrzostwa Polski 14latków w Olsztynie
Mistrzostwa Polski 15latków w Oświęcimiu
I dzień – pierwszy finał
W pierwszym dniu MP wszyscy startujący poprawili rekordy życiowe, większość awansowała w tabelach rankingowych. Najlepiej spisał się Szymon Iskra, który wywalczył finał B na 50 klasycznym. Ostatecznie uplasował się na XIIIej pozycji. Wśród dziewcząt najwyżej sklasyfikowano Julię Klimczak XX m-ce podobnie jak Szymek w sprincie klasycznym
II dzień – drugi finał
Bardzo dobry występ zanotował dziś Szymon Iskra. Pierwszy raz w karierze  wywalczył finale A. W walce o medale w konkurencji 200m klasycznym zajął VII-ą lokatę. Brawo dla pozostały Konstantynowian za kolejny dzień pełen rekordów życiowych. Nasi niemalże w każdym starcie pną w się klasyfikacji. Julii Klimczak zabrakło kilkunastu setnych do pływania w popołudniowych finałach, ostatecznie zajęła XVII-te m-ce na 200 klasycznym. Również o rok młodszy Oskar Stankiewicz w konkurencji 50 grzb otarł się o finał, zabrakło 1s
III dzień – trzeci finał SZYMONA ISKRY
Po raz kolejny Szymon Iskra potwierdził przynależność do czołówki Polski w stylu klasycznym. Podopieczny trenera Roberta Żołądka w finale uplasował się na XIV-tym miejscu w konkurencji 100 klasycznym. Również trzeciego dnia najlepiej spośród dziewcząt spisała się Julia Klimczak ostatecznie XXIII-a na 100 klasycznym. BRAWO
Podsumowanie
Gratulacje dla wszystkich podopiecznych trenerów Roberta Żołądka i Roberta Bujnowicza, którzy w każdym kolejnym starcie osiągali rekordy życiowe i zaliczali progres w tabelach rankingowych. Bardzo dobre przygotowanie zostało docenione w klasyfikacji PROGRESJA ZAWODNIKÓW. Zarówno 14latkowie jak i 15latkowie uplasowali się w czołowej 10 klubów Mistrzostw Polski. Podopieczni trenera Roberta Żołądka zajeli II m-ce spośród 144klubów, podopieczni trenera Roberta Bujnowicza zajęli VIII m-ce spośród 171 klubów. GRATULACJE!!!
Mistrzostwa Polski Juniorów zostały dofinasowane przez Starostwo Pabianickie