GALA SPORTU – BARTOSZ SKÓRA WŚRÓD NAGRODZONYCH!

„Teatr Wielki w Łodzi stał się we wtorek (11 lutego) areną wielkiego sportu. Ponad stu młodych sportowców z województwa łódzkiego i ich trenerzy wzięli udział w Gali Sportu Młodzieżowego, podczas której nagrodzeni zostali mistrzowie Polski z ubiegłego roku w różnych kategoriach wiekowych. Wśród nich (…) Bartek Skóra z Piątki Konstantynów Łódzki. Złotym medalistom mistrzostw Polski, ich trenerom i reprezentantom klubów, które najlepiej szkolą młodzież gratulowali w imieniu marszałka Grzegorza Schreibera wicemarszałkowie: Piotr Adamczyk i Zbigniew Ziemba.

Na galę zaproszeni zostali najlepsi z najlepszych: zawodniczki, zawodnicy i drużyny sportów zespołowych – Mistrzowie Polski wśród młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych w 2019 r. W sportach indywidualnych wyróżnionych zostało 86 zawodniczek i zawodników oraz 16 trenerów multimedalistów, a także 4 drużyny i 6 trenerów tych drużyn. Wyróżnienia otrzymali również przedstawiciele 10 klubów z województwa łódzkiego, które to kluby uzyskały wysoki wynik punktowy w klasyfikacji klubowej tzw. Systemu Sportu Młodzieżowego.

Galę we współpracy z Urzędem Marszałkowskim zorganizowała Łódzka Federacja Sportu, która zrzesza 32 Wojewódzkie Związki Sportowe i kluby sportowe, które nie posiadają wojewódzkiego związku, a sporty z danego klubu objęte są systemem współzawodnictwa dzieci i młodzieży (jest ich 13, to m.in. baseball, gimnastyka artystyczna, hokej itp.).

– Nie mam wątpliwości, że wśród nagrodzonych na dzisiejszej Gali są przyszli mistrzowie świata, Europy, może i mistrzowie olimpijscy. To, że nagradzaliśmy zawodników tak wielu klubów z całego regionu, to znak, że sport młodzieżowy w regionie jest harmonijnie wspierany – mówił wicemarszałek Zbigniew Ziemba.”

Gratulacje!!!

13 lutego br. Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Robert Jakubowski podpisał z przedstawicielami Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Konstantynów Łódzki, umowy dotyczące realizacji zadań z zakresu sportu na terenie gminy Konstantynów Łódzki w roku 2020. Wierzymy, że wsparcie Urzędu Miasta Konstantynów Łódzki, będzie przynosić sukcesy na miarę w.w. Bartosza Skóry oraz Jakuba Kraski, Justyny Burskiej, Mileny Karpisz, Ewy Pydyszewskiej, Tatiany Dąbrowskiej, Cypriana Cybulskiego i wielu innych. Dziękujemy za wsparcie sportu pływackiego i pięciobojowego.

Z ostatniej chwili!!!

Polski Związek Pływacki powołał kadrę narodową juniorów, w której znalazło się troje Konstantynowian. Gratulacje należą się Bartoszowi Skórze, Dawidowi Romanowskiemu oraz Karinie Łysakowskiej. Życzymy awansu do ścisłej reprezentacji na międzynarodowe zawody pływackie. W bieżącym roku celem będą Mistrzostwa Europy juniorów oraz wielomecze pływackie. Życzymy sukcesów!!!

W rozszerzeniu link do listy powołanych

lista powołanych