NEWSY z Wakacji 2020

W lipcu dzięki uprzejmości dyr. SP 2 p.Mirosławie Marszałek oraz dyr. CSiR p.Cezaremu Petrusowi realizowliśmy przygotwania w ramach kadry wojewdztwa łódzkiego z pięcioboju nowoczesnego na konstantynowskich obiektach. W szkoleniu brali udział pływacy spędzający wakacje w Naszym mieście. Gratulacje w szczycie frekwencja wynosiła blisko 80% członków stowarzyszeniea UKS Piątka.
W sierpniu najstarsi pięcioboisci przygotowywali się do Mistrzostw Polski w Laser Run, natomiast pływacy po wieloletniej przerwie, wystartowali w Open Water. I to właśnie Oni zaprezentowali się lepiej. Indywidualnie najwyższe miejsce zajęła Antonia Sulak VIII m-ce tuż przed koleżanką klubową Kariną Łysakowską. Podopieczne trenera Roberta Bujnowicza startowały w konkurencji 2500m. Podczas Mistrzostw Polski na wodach otwartych rozgrywanych w Olsztynie na jeziorze Ukiel, po raz pierwszy w historii konstantynowskiej Piątki, wystartowaliśmy w konkurencji męskiej oraz sztafetowej. Dobry występ zanotował Szymon Iskra w kat 16latków na dystansie 5000m zajął X m-ce. Jednak najwyższą pozycję podczas tych MP zajęła sztafeta w kat 17-18latków na dystansie 3x1250m, w składzie Maria Liwowska, Bartosz Skóra, Patryk Leśniewski uplasowa naVII-ej pozycji. Warto wspomnieć, że w przygotowaniach do MP pomagali Nam konstantynowska multimedalistka w pływaniu Justyna Burska, która zorganizowała treningi w Olsztynie oraz prekursor pływania na wodach otwartych w UKS Piątka p.Robert Owczarek.
Wśród wieloboistów podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w formule Laser run Szymon Iskra zajął XII -tą pozycje. W kat dziewcząt Patrycja Petera sklasyfikowana została na XIX m-cu
Gratulacje!!!
Zawody dofinansowane przez Starostwo Pabianickie