JUNIORZY NA START

Od czwartku 15.07 do niedzieli 18.07 potrwają Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów i Juniorów młodszych. UKS Piątka Konstantynów Łódzki na każde zawody mistrzowskie, deleguje zawodników. W Oświęcimiu będzie rywalizowało czworo Konstantynowian – 15latków wśród 150 klubów i 512 zgłoszonych. W stolicy na listach startowych znajdziemy jednego, 16letniego reprezentanta UKS-u Piątka wśród 365 zgłoszonych ze 120 klubów. W Bydgoszczy wystartuje pięcioro juniorów, a wszystkich zgłoszonych jest 375. Trzymamy kciuki za podopiecznych trenerów Roberta Bujnowicza oraz Tomasza Kotusa
ZADANIA WSPÓŁFINASOWANE PRZEZ STAROSTWO PABIANICKIE
W rozszerzeniu listy startowe oraz link do bezpośrednich wyników i transmisji z MP
P.S. Życzymy róznież POWODZENIA Ewie Pydyszewskiej. Konstantynowianka rozpoczyna rywalizację w Mistrzostwach Świata Młodzieżowców U24 (do lat 24) w Pięcioboju Nowoczesnym. Awans do światowej imprezy, uzyskała dzięki wywalczeniu srebrnego medalu na Mistrzostwach Europy w Szwajcarii
I DZIEŃ – 1 ZŁOTY MEDAL I 3 FINAŁY
Pierwszego dnia w finałach mistrzostw Polski występ zagwarantowali sobie Antonina Sulak, Karina Łysakowska oraz Bartosz Skóra. MISTRZEM POLSKI ZOSTAŁ BARTOSZ SKÓRA W KONKURENCJI 50m KLASYCZNYM. Bardzo dobry wynik uzyskała Antonina Sulak na 400m zmiennym, ostatecznie plasując się na V m-cu, jej koleżanka klubowa Karina wywalczyła XI-tą pozycję na 50m dowolny
II DZIEŃ – 2 ZŁOTY MEDAL I 5 FINAŁÓW
Kolejny dzień Mistrzostw Polski, przyniósł kolejne rekordy życiowe, a wraz z nimi coraz lepsze rezultaty sportowe. Bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Skóra zwyciężając na 100m klasycznym. Podopieczne trenera Roberta Bujnowicza Antonina Sulak i Karina Łysakowska wywalczyły IV miejsce MP Antosia na 200 zmiennym, a Karina na 50 motylkowym. W finałach B startowali Szymon Iskra i Patryk Leśniewski. Iskierka zajął ostatecznie XVI m-ce w Polsce na 100m klasycznym. 18letni Patryk jest przykładem prawdziwej determinacji. Nie osiągając wysokich wyników sportowych w kat młodzików i juniorów młodszych, dzięki systematycznej pracy i pielęgnowaniu hobby sportowego po 9latach kariery wywalczył  Mistrzostwo woj.łódzkiego, a 11 roku kariery sportowej wywalczył pierwszy finał Mistrzostw Polski. Uplasował się na V m-cu w finale B w konkurencji 50m grzbietem.
GRATULACJE!!!
III DZIEŃ – 3 ZŁOTY MEDAL I 4 FINAŁy DLA KONSTANTYNOWA ŁÓDZKIEGO
Ostatniego dnia Mistrzostw Polski Juniorów w Pływaniu Bartosz Skóra wywalczył trzeci tytuł mistrzowski, tym razem okazał się bezkonkurencyjny na 200m klasycznym. Oprócz Bartka w finałach pływali: Karina Łyskaowska, Weronika Sterniczuk i Szymon Iskra. Podopieczna trenera Roberta Bujnowicza wywalczyła IV m-ce w Polsce w kat 15latek na 100m dowolnym, Szymon Iskra zdobył XVI m-ce, a Weronika XVIII m-ce w kat 17-18latków w konkurencji 200m klasycznym
GRATUALCJE!!