6 medali w II rundzie

W drugiej rundzie Ligi Dzieci i Młodzików w pływaniu udział brało 283 z 14 klubów województwa. Podopieczni trenerów Roberta Żołądka i Tomasza Kotusa wywalczyli na zawodach w Opocznie 6 krążków (0-3-3) dla Konstantynowa Łódzkiego. Multimedalistami UKS Piątki zostali Maria Peiko, zdobywczyni dwóch medali: srebro na 100 zmiennym i brąz na 50 dowolnym oraz Bartłomiej Dudziński dwukrotnie zajął III miejsce na 50 grzbietem i 100 zmiennym. Stawkę medalistów uzupełniają jedenastolatkowie Maja Ambroż II m-ce na 50 klas oraz Wojciech Markiewicz II m-ce na 50 dow. W czołowej szóstce zmagania ukończyli: Kowalczyk Zofia IV na 50 grzb i V na 100 mot, Jóźwiak Mikołaj IV na 50 mot, IV m-ce sztafeta 6×50 mot w składzie Jóźwiak Mikołaj, Luniak Antonina IV na 50 mot, Grabowski Piotr, Iskra Wiktor, Dudziński Bartłomiej, Sołtysiak Igor, Przyrowska Dagmara V na 50 grzb, Luniak Aleksander V na 50 grzb, Nowogórski Wiktor VI na 50 klas, VI miejsce sztafety 6×50 mot w składzie: Peiko Maria, Kowalczyk Zofia, Luniak Antonina, Laudańska Maja, Adamczewska Alicja, Głogowska Maja, VI miejsce sztafety 11-latków 4×50 dow w składzie: Ambroż Maja, Machałowska Natalia, Markiewicz Wojciech, Dudziński Bartłomiej

Gratulacje

Wyniki