Polish Open – Puchar Polski w Pływaniu

Polski Związek Pływacki o okazji 100-lecia PZP przygotował trzecie Grand Prix Pucharu Polski. Zmagania odbyły się w Łodzi od 30.04-3.052022. Udział brało 700 zawodnik z 128 klubów. Polish Open był ostatnią szansą na uzyskanie minimów kwalifikacyjnych do zawodów międzynarodowych Mistrzostw Świata Seniorów, Mistrzostw Europy Juniorów. Skład UKS Piątki Konstantynów Łódzki liczył 14 reprezentantów. Spośród konstantynowian Podopiecznych trenerów Roberta Bujnowicza oraz Tomasza Kotusa najlepiej spisali się Antonina Sulak, Bartosz Skóra i Szymon Iskra. Cała trójka z powodzeniem reprezentowała konstantynowski klub w popołudniowych finałach. Dwa medale wywalczył Bartosz srebro na 100 klasycznym i brąz na 50m klasycznym. Najwięcej finałów zdobył Szymon Iskra ostatecznie XI-ty na 200 klas XV-ty na 50 klas i XVII na 100 klas. Najwyżej sklasyfikowaną dziewczyną została Antonina uplasowała się na XII m-cu na 400m zmiennym oraz XV-tym na 200m motylkowym.

Gratulacje!!!

WYNIKI i listy startowe oraz link do TRANSMISJI z zawodów