Miting w Bad Bergzabern

Od 20-23.03 w Bad Bergzabern UKS Piątka Konstantynów brała udział w Międzynarodowym Mitingu Pływackim. Ten wyjazd zapisze się na kartach historii naszego klubu, ponieważ po raz pierwszy uczestniczyliśmy w zawodach o randze międzynarodowej. Dla podopiecznych trenerów Mariusza Wędrychowicza i Roberta Bujnowicza była to nie tylko okazja do rywalizacji z rówieśnikami z 26 innych państw, ale również do sprawdzenia swojego angielskiego :)). Kilka znajomości zaowocowało wymianą czepków. Dzięki temu pozostali na treningu posmakowali atomsfery Mitingu. Warto wspomnieć kto był sposorem i gościem uświetniającym zawody np: Przewodniczący Unii Europejskiej Jose Barroso oraz Przewodniczący Pralamentu Europejskiego Hans-Gert Pöttering, kanclerz Niemiec Angela Merkel, kilkoro eurodeputowanych od strony Niemiec. Bardzo cieszy popularność sportu pływackiego u naszych sąsiadów. BRAWO!!! czytaj więcej na stronie p.Wędrychowicza
Miting zakończył się również sukcesem sportowym 7 medali (2, 3, 3) oraz duża ilość miejsc w pierwszej dziesiątce – szczegóły w rozszerzeniu. Indywidualne sukcesy przełożył się na bardzo dobre miejsce w klasyfikacji drużynowej. Wśród 36 ekip z 26 państw zajęliśmy IX miejsce. GRATULACJE!!!
W rozszerzeniu poszególne wyniki oraz link do Galerii zawodów autorstwa p.WędrychowiczaGALERIA ZAWODÓW autorstwa p.Wędrychowicza
WYNIKI ZAWODÓW z BAD BERGZABERN
Sukcesy Indywidualne miejsca z dziesiątki

  • Dawidowicz Ania I m-ce 200 zmiennym, I m-ce 100 motylkowym, II m-ce 100 klasycznym, IV m-ce 100 dowolnym
  • Szwedzki Dawid II m-ce 200 zmiennym, II m-ce 100 klasycznym, III m-ce 100 grzbietowym, III m-ce 100 grzbietem, IV m-ce 100 dowolnym, VII m-ce 100 motylkowym
  • Bakies Gabrysia IV m-ce 200 zmiennym, V m-ce 100 motylkowym, X m-ce 100 dowolnym
  • Zbrojewska Michasia IV m-ce 100 klasycznym, IX m-ce 200 zmiennym, IX m-ce 100 grzbietem
  • Sztafeta dziewcząt IV m-ce 4×100 dowolnym: Dawidowicz Ania, Cichecka Aleksandra, Marciniak Paula, Burska Justyna
  • Burska Justyna V m-ce 100 motylkowym, VII m-ce 100 dowolnym
  • Sztafeta dziewcząt V m-ce 4×100 zmiennym: Dawidowicz Ania, Zbrojewska Michasia, Bakies Gabrysia, Burska Justyna
  • Marcianiak Paula IX m-ce 100 dowolnym
  • Marciniak Klaudia X m-ce 100 klasycznym
  • Sztafeta chłopców X m-ce 4×100 zmiennym: Szwedzki Dawid, Tosik Szymon, Adrianowski Kamil, Kochaniak Tomasz