Mistrzostwa Polski 13 i 14latków

Pierwszy złoty medal dla UKS Piątki Konstantynów. Sprawczynią olbrzymiej sensacji została Gabriela Bakies podopieczna trenera Mariusza Wędrychowicza. Na Mistrzostwach Polski 14 latków odbywających się w Dębicy zwyciężyła na 200 motylkowym, ustanawiając nowy rekord okręgu. Na tym szczęśliwy weekend się na skończył. Gabi dołożyła jeszcze dwa medale brązowe na 100 motylkowym oraz 400 zmiennym. Medalowym trofeum może poszczycić się również Michalina Zbrojewska, na 200 klasycznym wywalczyła srebrny medal. Cztery wywalczone krążki ekipy Piątki Konstantynów plasują ten klub na XII pozycji spośród 109-ciu drużyn biorących udział w Mistrzostwach. Ponadto miejsca w finałach wywalczyły: Michalina V m-ce 800 dowolnym, VII m-ce 400 zmiennym, VIII m-ce 100 klasycznym. Sztafeta zmienna 4×100 w składzie Paulina Bednarek, Zbrojewska Michalina, Bakies Gabriela, Jasiak Martyna uplasowała się na VI m-cu. Paulina Bednarek startowała w finałach B, w rywalizacji 200 grzbietem ukończyła na XIII-ej pozycji, a 100 grzbietem na XIV m-cu.
GRATULACJE!!!
Równie ambitnie rywalizowały 13latki z powiatu pabianickiego na mistrzostwach w Gorzowie. Spośród zawodników Piątki Konstantynów, podopiecznych trenerów Mariusza Wędrychowicza i Roberta Bujnowicza dwukrotnie finał B wywalczyła Ewelina Nowak, na 100 grzbietowym zajęła XII m-ce, a 200 grzbietowym XV m-ce. Ewelina zajęła również XVIII m-ce na 200 zmiennym. Kolejne rekordy życiowe plasowały Natalię Stępień na XVIII-ej pozycji 400 dowolnym, na XIX m-cu na 800 dowolnym. Jedynym reprezentantem na Mistrzostwa był Damian Cąbrzyński, dla którego był to pierwszy start w zawodach tej rangi. Damian zajął XIX m-ce na 800 dowolnym, XXIII m-ce na 400 zmiennym oraz XXVI m-ce na 400 dowolnym. Przypomnijmy, że były to najliczniej obsadzone Mistrzostwa. Udział brało ponad 470 zawodników z 124 klubów.Gratulacje!!!
Wyniki oraz galeria w rozszerzeniu

Krótka Galeria z Mistrzostw Polski
Rozstawienie konkurencji 14latków

  • Bakies Gabriela 100 motylkowym, 400zmiennym, 200 zmiennym, 200 motylkowym
  • Zbrojewska Michalina 400 zmiennym, 200 klasycznym, 100 klasycznym, 800 dowolnym
  • Jasiak Martyna 100 motylkowym, 200 motylkowym
  • Bednarek Paulina 200 grzbietem, 50 grzbietem, 100 grzbietem
  • Sztafeta zmienna 4×100

14latkowie
Rozstawienie Konkurencji 13latków

  • Natalia Stępień 200, 400, 800 dowolnym
  • Ewelina Nowak 200 grzbietem,200zmiennym, 100 grzbietem
  • Cąbrzyński Damian 400zmiennym, 400dowolnym, 800 dowolnym

13latkowie

Kolejna grupa młodzieży z Konstantynowa jedzie reprezentować Powiat Pabianicki na najważniejszej imprezie rocznikowej. Letnie Mistrzostwa Polski 14latków odbędą się w Dębicy. Spośród podopiecznych trenera Mariusza Wędrychowicza oddelegowane zostały Zbrojewska Michalina, Bakies Gabriela, Jasiak Martyna, Bednarek Paulina. Dla 13latków najważniejsza impreza odbędzie się w Gorzowie UKS Piątkę reprezentować będą podopieczni trenerów Mariusza Wędrychowicza oraz Roberta Bujnowicza Stępień Natalia, Nowak Ewelina, Cąbrzyński Damian
Trzymamy kciuki!!!
ZŁOTY MEDAL GABRIELI NA 200 MOTYLEM
I dzień dwa brązowe medale Gabrieli Bakies 100 motylem, 400 zmiennym. VII m-ce Michaliny Zbrojewskiej 400 zmiennym oraz XIII m-ce Pauliny Bednarek 200 grzbietem (pierwszy finał w karierze Pauliny). Wśród młodszych Nowak Ewelina XV m-ce na 200 grzbietem.
II dzień kolejny medal. Fantastyczny wyścig na 200 klasycznym Michaliny Zbrojewskiej zakończył się srebrem. Bakies Gabriela dołożyła troszkę pechowe IV m-ce na 200 zmiennym. Młodsi uplasowali się tuż za finałami. Ewelina XVIII na 200 zmiennym i Natalia XVIII m-ce na 400 dowolnymW rozszerzeniu konkurencje naszych zawodniczek i zawodników oraz linki do wyników na żywo