Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów

Zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Polski seniorów w Szczecinie. Spotkanie najlepszych polskich pływaków dostarczyło dużo emocji. Faworyci nie zawodzili, a młodsi adepci mocno deptali po piętach. Oprócz wyłonienia najlepszych zawodników w Polsce, Mistrzostwa były również ostatnią szansą na wywalczenie przepustki do Mistrzostwa Świata w Dubaju. Bezpośrednio awans uzyskał siedmioro zawodników: Radosław Kawęcki, Paweł Korzeniowski, Marcin Cieślak, Łukasz Wójt, Konrad Czerniak, Sławomir Kuczko, Aleksandra Urbańczyk. Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów od 15 grudnia.
Bardzo dobrze spisały się zawodniczki Piątki Konstantynów. Nie udało się co prawda, awansować podopiecznym trenera Mariusza Wędrychowicza do finałów A, ale spośród 83 klubów Piątka Konstantynów uplasowała się na IX m-cu w klasyfikacji progresji wyników. Jest to zasługa blisko stuprocentowemu bilansowi rekordów życiowych naszych zawodniczek.

  • Ania Dawidowicz XI m-ce 50 grzbietem, XIII m-ce na 100 grzbietem, XIII m-ce 200 grzbietem, XV m-ce 100 zmiennym,
  • Gabriela Bakies XI m-ce na 200 motylkowym, XIII m-ce 400 zmiennym, XIX m-ce 100 motylkowym, XXXI m-ce 100 zmiennym.
  • Michalina Zbrojewska XVI m-ce 200 klasycznym, XIX m-ce 400 zmiennym, XXVI m-ce 200 zmiennym, XXIX m-ce 200 klasycznym.

Trzymamy kciuki za mistrzostwa rocznikowe naszych zawodniczek, które odbędą w marcu przyszłego roku.
Gratulacje!!!
W rozszerzeniu link do wyników, transmisji na żywo oraz dystanse zawodniczek Piątki KonstantynówAnia Dawidowicz 50, 100, 200 grzbietem 100 zmiennym
Gabriela Bakies 100, 400 zmiennym, 100 ,200 motylkowym
Zbrojewska Michalina 100, 200 klasycznym, 200 400 zmiennym
WYNIKI
transmisja na żywo