12 medali na MP – powołanie do KADRY POLSKI

Dwanaście medali w okresie zimowym to ogromne osiągnięcie klubu UKS Piątki Konstantynów na tle województwa. Podopieczni trenera Mariusza Wędrychowicza wywalczyli podczas Mistrzostw Polski rocznikowych 12 krążków 4 złote, 4 srebrne, 4 brązowe. To nie koniec sukcesów. Milena Karpisz została uznana najlepszą zawodniczką Mistrzostw 14latków rozgrywanych w Gorzowie. Otrzymała powołanie do Kadry Narodowej Juniorów na Multination Youth Meet Limassol. Na Cyprze będzie rywalizować z reprezentacjami Brazylii, Cypru, Grecji, Czech, Izraela, Portugalii, Szwajcarii i Turcji w konkurencjach 400zm, 400 i 800 dowolnym oraz sztafetach krulowych 4×100 i 4×200. Justyna Burska w klasyfikacji najlepszych zawodniczek MP 16latków zajęła III m-ce, ustępując tylko rekordzistce naszego kraju Donacie Kiliańskiej oraz Szczytko Alicji zaledwie o 4 pkt wielobojowe. W Ciechanowie Gabriela Bakies uplasował się na IX m-cu, a Michalina Zbrojewska na XVI m-cu spośród blisko 160 startujących zawodniczek. Michał Pierzyński wśród multimedalistów uplasował się na VIII-ej pozycji.
MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI
Milena Karpisz trzy złote 400 zmiennym 400 i 800 dowolnym
Michał Pierzyński złoty na 100 klasycznym oraz srebrne na 200 klasycznym i 100 zmiennym
Justyna Burska srebrny 400 dowolnym, brąz 200 i 800 dowolnym
Bakies Gabriela srebny 400 zmiennym oraz brąz 200 motylkowym
Michalina Zbrojewska brąz 200 klasycznym

Ponadto zawodnicy Konstantynowa mogą pochwalić się osiągnięciem sześciu finałów A oraz pięciu finałów B
Anna Nita zajęła IV, V i VI m-ce odpowiednio na 800m, 400m i 200m dowolnym
Michalina Zbrojewska dwukrotnie V m-ce na 400 zmiennym i 800 dowolonym
Michał Pierzyński IV m-ce 200 dowolnym
Dawid Szwedzki dwukrotnie VIII m-ce 400 i 200 zmiennym oraz X m-ce 100 zmiennym
Sztafeta dziewcząt 4×100 zmiennym XII m-ce w składzie:Bednarek Paulina, Jasiak Martyna, Michalina Zbrojewska, Bakies Gabriela
Marta Gruszczyńska XIII m-ce 200 motylkowym
Gratulacje dla zawodników za kolejne rekordy życiowe, które w ponad 90% pozwoliły reprezentantom Piątki pływać w finałach Mistrzostw Polski