II runda Ligii dzieci

W piątek odbyły się wojewódzkie zawody pływackie dla rocznika 2000r, druga runda z cyklu Ligii Dzieci. Przebieg rywalizacji okazał się bardzo udany dla podopiecznych trenerów Anny Pogockiej i Tomasza Kotusa oraz Roberta Bujnowicza. Indywidualnie wywalczyliśmy sześć medali 2-3-1. Zawodnicy Piątki Konstantynów zdominowali styl grzbietowy wygrywając konkurencję 200m grzb zarówno wśród dziewcząt Patrycja Romanowska, a wśród chłopców wywalczyliśmy dublet. Wygrał Kamil Piotrowicz, tuż za swoim klubowym kolegą dopłynął Jakub Kraska. Zresztą Kuba okazał się prawdziwym multimedalistą, ponieważ dwukrotnie indywidualnie 200 grzbietem, 50 motylkowym oraz w sztafecie 4×50 zmiennym z kolegami (Piotrowicz, Cierpikowski, Kania) plasował się na II miejscu. Podium po pasjonującej końcówce wywalczyła Julia Sznej III m-ce na 100 klasycznym. To nie koniec sukcesów indywidualnych. W pierwszej dziesiątce zawodów uplasował się niemalże każdy UKaeSiak. Po IV m-cu dołożyli wyżej wymienieni tzn.: Julia IV m-ce 50 motylkowym, Patrycja IV m-ce 100 zmiennym podobnie jak jej kolega klubowy Kamil IV m-ce 100 zmiennym. V m-ce zajął Janek Majewski na 100 klasycznym oraz dołożył VII m-ce 100 dowolnym. Dwukrotnie szósty dopłynął Robert Cierpikowski 50 motylkowym i 100 dowolnym. VI-tą lokatę zajęła sztafeta dziewcząt w składzie oprócz Patrycji i Juli wystartowały Gabrysia Szwarc oraz Julia Napadłek. Jakub Szwedzki zajął VII m-ce 200 grzbietem. Po raz pierwszy w dziesiątce na wojewódzkich zawodach znaleźli się Eryk Wieczorek VIII m-ce 100 klasycznym oraz Dawid Kania IX m-ce 100 dowolnym. Warto wspomnieć, że Eryk brał udział pierwszy raz w rywalizacji na zawodach pływackich. Eryk i Dawid wspólnie z Jakubem Szwedzki i Łukaszem Przyborkiem wywalczyli X m-ce w sztafecie zmiennej.
Sukcesy indywidualne przełożyły się na klasyfikację drużynową, w której ekipa Piątki zajęła II m-ce. Sumując dwie rundy wciąż plasujemy się na IV-ej pozycji, mając 7pkt straty do trzeciego i 10pkt straty do drugiego miejsca. Spośród sklasyfikowanych ponad 150 zawodników w punktacji indywidualnej Patrycja Romanowska awansował na IV m-ce a Julia Sznej na XVII-tą pozycję, Piotrowicz Kamil zajmuje IV m-ce, Jakub Kraska V m-ce, Robert Cierpikowski utrzymał XII-tą lokatę oraz Jakub Szwedzki awansował na XIV-te m-ce. Do pierwszej 20tki zbliżyli się Majewski Janek i Dawid Kania
GRATULACJE!!!
W rozszerzeniu WYNIKI, GALERIA aut.T.Kraska oraz skrót do klasyfikacji indywidualnych i drużynowej
Składam podziękowania rodzicom za pomoc w organizacji zawodów (p.Sochackiej, p,Romanowskiej, p.Napadłek, p.Szwarc, p.Sznej, państwu Cierpikowskim i Wieczorek, p.Majewskiemu, p.Szwedzkiemu, p.Krasce), Tytułowe zdjęcie aut. p.Magdy NapadłekWyniki
Klubowa
Indywidualna
Galeria aut.T.Kraska