Liga Dzieci IIIrund

III runda Ligii Dzieci zakończyła się bardzo udanie dla reprezentantów Piątki Konstantynów z rocznika 2000. Na arenie Sp149 w klasyfikacji drużynowej uplasowała się na III m-cu. Ekipa z Konstantynowa wywalczyła sześć medali (3-2-1). Dwukrotnym złotym medalistom został Jakub Kraska. W wojewódzkich zawodach po raz pierwszy w karierze wywalczył tytuł najlepszego zawodnika na dystansie 50 grzbietowym, a półgodziny później na dystansie 50 motylkowym wygrał z przewagą 0,08 setnych sekundy po fantastycznym finiszu. Z bardzo dobrym wynikiem wygrała konkurencje 50 grzbietowym Patrycja Romanowska 0;36,99, zdobyła również srebro na 50 motylkowym. Męska sztafeta nie zawodzi od początku rywalizacji drużynowej w łódzkiej Lidze Dzieci. Bez względu na skład personalny plasuje się na II-gim m-cu. W sztafecie 4×50 dowolnym płynęli: Jakub Kraska, Dawid Kania, Kamil Piotrowicz, Jakub Szwedzki. Brązowy krążek wywalczyła Julia Sznej na bardzo wymagającym dystansie 200 zmiennym, w którym startowała cała kobieca czołówka województwa. Występ Julii okazał się najbardziej wartościowy w trzeciej rundzie Ligii Dzieci, uzyskane wyniki pozwoliły zająć Jej II-ą pozycję w indywidualnej klasyfikacji punktowej podczas tych zawodów. Ustąpiła tylko rekordzistce Polski Marii Wojciechowskiej z Delfina Piotrków. BRAWO. Jak zawsze, w sukcesie drużynowym podopiecznych trenerów Anny Pogockiej, Roberta Bujnowicza i Tomasza Kotusa brała udział większość składu reprezentantów Piątki. Czwarte m-ce zajmowali dwukrotnie Kamil Piotrowicz 50 klasycznym i 200 zmiennym oraz Julia Sznej 50 klasycznym. V-tą pozycję wywalczyła sztafeta dziewcząt w składzie; Asia Bombrych, Julia Napadłek, Julia Sznej i Patrycja Romanowska. Dawid Kania zajął VII m-ce 50 dowolnym oraz IX m-ce 50 motylkowym. Robert Cierpikowski zajął VIII m-ce 50 motylkowym oraz X m-ce 50 dowolnym. Jakub Szwedzki zajął VIII m-ce 50 grzbietowym oraz wywalczył 1pkt wielobojowy za XII m-ce 200 zmiennym. Janek Majewski zajął X m-ce 50 klasycznym. Cieszy fakt ponad 90-ciu% poprawionych rekordów życiowych wszystkich zawodników.
Gratulacje!!!
GALERIA i wyniki oraz klasyfikacje drużynowa i indywidualna w rozszerzeniuWyniki
Indywidualna
Klubowa
Galeria aut.T.Kraska