Pożegnanie Lata

Ogromna frekwencja na V Otwartych Zawodach Pływackich „Pożegnanie Lata” pod Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego pana Witolda Stępnia. W dniu 1.10.2011r. z inicjatywy trenera UKS „Piątka” Roberta Bujnowicza na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim odbyły się V Otwarte Zawody Pływackie „Pożegnanie Lata” pod Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego pana Witolda Stępnia. Frekwencja przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Wystartowało ponad 140 zawodników(rekord zawodów) – amatorów z Konstantynowa Łódzkiego, Pabianic , Aleksandrowa Łódzkiego, Lutomierska i Łodzi. Uczestnicy rywalizowali o medale w dwóch konkurencjach 25m stylem dowolnym i 25m stylem grzbietowym. Najmłodszą uczestniczka zawodów była 4 -letnia Klaudia, która z powodzeniem rywalizowała ze starszymi koleżankami. Przed zawodami odbyła się miła uroczystość wręczenia uprawnień ratowniczych uczestnikom kursu organizowanego przy współpracy WOPR i UKS „Piątka”. Obsługę sędziowską stanowili wolontariusze: ratownicy z CSiR oraz z Konstantynowskiej Drużyny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i zawodnicy, trenerzy pływania z UKS „Piątka” pod przewodnictwem sędziego głównego Ryszarda Trockiego. Zawody rozpoczęły się pokazową serią 200m stylem zmiennym w wykonaniu medalistów Mistrzostw Polski zawodników „Piątki”. Młodzi amatorzy pływania i ich rodzice mogli podziwiać pływanie czterema stylami sportowymi w wykonaniu najlepszych zawodników w Polsce. Zobaczyli do jakich efektów można dojść sumienną i systematyczną pracą. Zawody zgromadziły ogromną liczbę kibiców, (ponad 250), którzy zapełnili szczelnie trybuny a nawet wszystkie okna na zewnątrz basenu. Brakowało miejsc parkingowych wokół pływalni. Główne cele zawodów: popularyzacja pływania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wdrożenie do aktywnego spędzania wolnego czasu i przestrzeganie zasad bezpiecznej kąpieli zostały w pełni zrealizowane. Organizatorzy z UKS „Piątka” zapowiadają kontynuację tego typu przedsięwzięć jeszcze w tym roku.
W rozszerzeniu wyniki zawodów oraz galeria 1Wyniki
Galeria aut.B&Z