MP Masters

W tym roku nastąpi prawdziwa eksplozja ilości mastersów reprezentujących Piątkę Konstantynów na Mistrzostwach Polski. W sercu pływaka na zawsze pozostanie ambicja, chęć do rywalizacji i miłość do pływania. Dlatego na najbliższych zawodach w naszych barwach wystartuje 16 osób. Wszyscy zakończyli karierę ponad 10-15lat temu, ale każde z nich wciąż utrzymuje formę sportową. W najbliższy weekend sprawdzimy na jakim poziomie:).
Zdecydowanie Mistrzostwa Masters należy uznać za udane. Spotkanie po latach zakończyło się sukcesem w postaci 16 medali (3-7-6). Ambicją nadrabialiśmy lekkie braki kondycyjne:). Wśród medalistów znaleźli się: Marcin Grabarczyk, Rafał Trudnos, Joanna Wilińska-Nowak, Ewa Kotus, Justyna Radzik, Kornel Pintara, Strąkowski Marcin, Karczmarczyk Jakub, Olkowicz Arkadiusz, Kotus Tomasz. Gratulacje dla pozostałych reprezentantów Konstantynowa, którzy plasowali się tuż za podium: Karkusiński Damian, Olejarczyk Igor, Zdzieszyński Wojciech, Karczmarczyk Jakub, Pietrowski Witold, Gryczyński Jakub
Galeria oraz Wyniki w rozszerzeniu
Warto wspomnieć o kolejnym sukcesie UKS-u Piątki. Chociaż sekcja pływacka powstała 7 lata temu, już posiada rzeszę młodych mastersów. Byli reprezentanci Konstantynowa startują obecnie w międzyszkolnych zawodach pływackich, oczywiście z powodzeniem. W finale wojewódzkim sztafet pływackich, reprezentanci Gimnazjum nr 1 zdobyli dwa medale. Chłopcy zwyciężyli pokonując wciąż trenujących zawodników min. Startu, Trójki, Nawy, Jedynki. Natomiast drużyna dziewcząt również składająca się z byłych zawodniczek Piątki zajęła III m-ce w województwie. Kolejne gratulacje należą się Emilowi Szczepaniakowi oraz Jakubowi Banasiowi, którzy z reprezentacją swoich liceów zajęli II m-ce i III m-ce w Licealiadzie, czyli pływackich sztafetach szkół średnich. Gratulacje!!!Galeria
wyniki na żywo

Medaliści MP

  • Kotus Tomasz I m-ce 200 mot i 400 zm II m-ce 100 mot 200 zm 800 dow
  • Grabarczyk Marcin I m-ce 1500 dow III 200 mot 200 zm 400 dow
  • Trudnos Rafał II m-ce 50 100 200 klas
  • Wilińska Nowak III m-ce 50 grzb
  • Ewa Kotus III m-ce 200 klas
  • III m-ce sztafeta Mieszana 4×50 dow Justyna Radzik, Stąkowski Marcin, Pintara Kornel, Kotus Ewa
  • III m-ce sztafeta mieszana 4×50 zm Jakub Karczmarczyk, Wilińska Joanna, Radzik Justyna, Olkowicz Arkadiusz