Mistrzostwa Klas III runda II

Kolejni zawodnicy Konstantynowa rozpoczeli sportową rywalizację w 2012 roku. Na basenie Uniwersytetu Łódzkiego (styrska 22/24) w II ej rundzie Mistrzostw Klas III-ch woj. Łódzkiego udział brało blisko 200 osób z 16 klubów. UKS Piątka reprezentowali podopieczni trenera Tomasza Kotusa z rocznika 2002. Rok rozpoczeli bardzo dobrze, ponieważ od czterech medali 2-0-2. Na najwyższym stopniu podium stanęła Tatiana Dąbrowska na 50 klasycznym, drugi złoty medal był dziełem czterech dziewcząt w sztafecie 4×50 dowolnym. Oprócz Tatiany płynęły Paulina Gotlib, Anna Banasiak i Maria Patora. Brawo są to pierwsze zwycięstwa tej grupy wiekowej na terenie województwa łódzkiego. Brązowe krążki wywalczyły Paulina Gotlib na 50 grzbietem oraz Anna Banasiak na 50 klasycznym. W ślad za złotymi dziewczętami, poszły koleżanki i koledzy klubowi, którzy uzyskując rekordy życiowe, licznie zajmowali miejsca w pierwszej 15-stce :

 • Tatiana Dąbrowska I m-ce 50 klas i V m-ce 50 mot
 • Sztafeta 4×50 dow I m-ce Paulina Gotlib, Anna Banasiak, Tatiana Dąbrowska, Marysia Patora
 • Paulian Gotlib III m-ce 50 grzb i VII m-ce 50 dow
 • Marysia Patora IV m-ce 50 mot i XIV m-ce 50 dow
 • Anna Banasiak III m-ce 50 klas i IX m-ce 50 mot
 • Adrian Wencel VI m-ce 50 grzb i VI m-ce 50 dow
 • Ewa Pydyszewska VIII m-ce 50 grzb i XI m-ce 50 klas
 • Sztafeta nr2 4×50 dow X m-ce: Wiktoria Jasiaczyk, Oliwia Błaszczyk, Ewa Pydyszewska
 • Oliwia Błaszczyk XV m-ce 50 klas
 • Filip Turek XV m-ce 50 grzb
 • Sztafeta męska 4x50dow XIII m-ce Jakub Zakrzewski, Cyprian Cybulski, Turek Filip, Wencel Adrian

WYNIKI oraz Punktacja drużynowa w rozszerzeniu
Dziękuję za pomoc w organizacji zawodów: p.Patora, p.Ufnalski, p.Gotlib, p.Dąbrowskim, p.Wencelwyniki
Punktacja drużynowa