Główne Mistrzostwa Polski

12-ego maja w Olsztynie rozpoczną się główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu. W sezonie letnim będzie to najważniejsza impreza rozgrywana w Polsce. Podczas krajowego czempionatu  rozstrzygną się powołania do reprezentacji. Seniorzy walczą o bilet na Olimpiadę w Londynie. Zawodnicy Piątki rywalizować będą o miejsce w kadrze na Mistrzostwa Europy Juniorów. Trzymamy kciuki za podopiecznych trenera Mariusza Wędrychowicza

W rozszerzeniu link do transmisji TV z MP w pływaniu

W rozszerzeniu WYNIKI oraz zgłoszenia Naszych zawodników do konkurencji

I DZIEŃ-FINAŁY – Brązowy medal

Pierwszy seniorski medal w pływaniu dla KONSTANTYNOWA zdobyła JUSTYNA BURSKA. Zawodniczka UKS Piątki Konstantynów podopieczna trenera Mariusza Wędrychowicza uplasowała się na III m-cu w konkurencji 800 dowolnym – BRAWO!!!

Spośród pozostałych reprezentantów Piątki najwyżej uplsował się Dawid Szwedzki XII m-ce na 200 grzbietem, Milena Karpisz zajęła XIII m-ce na 800 dowolnym, Gabriela Bakies XV m-ce na 200 motylkiem podobnie jak Anna Nita na 800 dowolnym. Gratulacje!!!

II DZIEŃ-Finały – Brązowy Medal

Drugiego dnia DAWID SZWEDZKI wywalczył drugi medal dla Piątki Konstantynów. Z czasem lepszym od minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w Antwerpii podopieczny trenera Mariusza Wędrychowicza wywalczył BRĄZ. BRAWO!!!

W drugim dniu podopieczni trenera Mariusza wywalczyli dwa finaly A o raz trzy B. W finale A bardzo dobrze popłynęła Justyna Burska. Ponownie poprawiony rekord życiowy dzisiejszego dnia na 200 dowolnym pozwolił uplasować się na VIII-ej pozycji. O najwyżniejszym podwójnym trofem Dawida Szwedzkiego już wiemy:). Milena Karpisz z bardzo dobrym czasem zajęła III m-ce w finale B, co plasuje Ją na XIII-ej pozycji w konkurencji 200 dowolnym. Dziewczęta Michalina i Gabriela bardzo dobrze taktycznie podeszły do seniorskiego finału pocieszenia zajmując odpowiednio I i II m-ce na 400 zmiennym. Gratulacje!!!

III dzień-Finały

Trzeci dzień również był bardzo udany dla zawodników Piątki. Popołudniowe wyścigi zakończyły się rezultatmi lepszymi od rekordów życiowych. Najwyżej sklasyfikowani zostali nasi medaliści. V-te m-ce zajęli Justyna Burska na 400 dow i Dawid Szwdzki na 200 klas. Michalina Zbrojewska uplasowała się na X-tym m-cu na 200 klasycznym. Milena Karpisz zajęła XIII m-ce. GRATULACJE!!!

IV dzień-BRĄZOWY MEDAL

Ostatniego dnia największą niespodziankę sprawiła JUSTYNA BURSKA zdobywając BRĄZOWY medal na 1500m dowolnym.

Dobry wynik ustanowiła sztafeta zmienna w składzie Nita Anna, Zbrojewska Michalina, Bakies Gabriela, Burska Justyna zajmując VIII m-ce. Ania Nita wywalczyła X-te m-ce na 1500 dowolnym. Dawid Szwedzki dopłynał na XVI-tym m-cu na 100 klasycznym, dwa oczka wyżej uplasował się Michalina Zbrojewska w tej samej konkurencji. GRATULACJE!!!