Mistrzostwa Klas III – III runda

Ostatnia, trzecia runda Mistrzostw Klas III-ch odbyła się w Tuszynie. Zawodnicy Piątki po dwóch cyklach zajmowali wysokie IV m-ce. Trzecia runda była najtrudniejsza z wszystkich, ponieważ pływacy urodzeni w 2002r rywalizowali na dystansach stumetrowych. Reprezentantom Piątki udało obronić się bardzo dobrą IVtą lokatę w klasyfikacji drużynowej spośród 16 ekip województwa. Podopieczni trenera Tomasza Kotusa wywalczyli pięć krążków 2-2-1. Medalowe trofeum otworzył Adrian Wencel zwyciężając na 100 grzbietowym. W ślad za zwycięzcą, kolegą ze szkolnej ławki, żadnych szans rywalkom nie dała Tatiana Dąbrowska, pewnie wygrywając na 100 klasycznym. Tatiana dołożyła również brązowy krążek na 100 zmiennym. Srebrny medal był zasłużonym dziełem Marysi Patory na 100 dowolnym. Ostatni medal wywalczyły dziewczęta w sztafecie 4×50 zmiennym w składzie Paulina Gotlib, Tatiana, Marysia oraz Ewa Pydyszewska, która z czwartej pozycji na ostatniej zmianie wyprowadziła zespół na II m-ce. Ponadto punkty dla drużyny zdobywali:

  • – Ewa Pydyszewska IV m-ce 100 zmiennym
  • – Paulina Gotlib V m-ce 100 dow i VII m-ce 100 zm
  • – Anna Banasiak V m-ce 100 klas i XII m-ce 50 mot
  • – Maria Patora VI m-ce 50 mot
  • – Adrian Wencel VII m-ce 100 dow
  • – Filip Turak X m-ce 100 grzb i XIII m-ce 50 mot
  • – Cyprian Cybulski XII m-ce 100 klas – pierwszy raz punkty dla zespołu
  • – Sztafeta II dziewcząt XII m-ce: Julia Ufnalska, Anna Banasiak, Gorzela Karolina, Adamus Natalia
  • – Karolina Gorzela XV m-ce 50 mot – pierwszy raz punkty dla zespołu

GRATULACJE!!!

WYNIKI w rozszerzeniu

Wyniki

Klasyfikacja klubowa