Uczniowie z Konstantynowa przewodzą w konkursach ratowniczych

Od trzech lat uczniowie konstantynowskich szkół zajmują czołowe miejsca w Konkursie z WOPRem Bezpieczniej. Warto wspomnieć, że w zeszłym roku SP5 i Gim 1 zajęły pierwsze miejsca drużynowo w finale, do którego zgłosiło się z 46 szkół województwa, 189 uczestników. W tym roku, w IX edycji konkursu z WOPRem Bezpieczniej uczniowie z Gimnazjum i SP5 zaprezentowali się równie dobrze. W klasyfikacji drużynowej w kategorii Gimnazjów wszystkie trzy drużyny awansowały do finału. Po raz pierwszy w historii rozgrywania tego konkursu miał miejsce taki przypadek. Nasze drużyny ostatecznie zajęły II m-ce, III m-ce i IV m-ce, tym samym deklasując rywali w konkurencji zdobytych punktów przez jedną szkołę. Młodsi koledzy za szkoły podstawowej nr 5 drużynowo uplasowali się na III m-cu.

Głównymi organizatorami konkursu byli Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratownicze, Łódzkie Kuratorium Oświaty, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi, Komenda Straży Pożarnej oraz Komenda Miejska Policji w Łodzi. Ilość służb biorących czynny udział w przygotowaniu pola do popisów intelektualno – sprawnościowych dla młodzieży, świadczyła o randze i ogromnym prestiżu całego konkursu. Uczestnictwo w Konkursie daje młodym ludziom możliwość nauczenia się a następnie zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności mających wpływ na bezpieczeństwo. Edukacyjno-wychowawczy cel konkursu zakłada, że jego uczestnicy nie dopuszczą swoimi poczynaniami do powstania niebezpieczeństwa. Będą też dawać właściwy przykład innym. Na widok osób potrzebujących pomocy nie pozostaną obojętni. Znając odpowiednie procedury podejmą właściwe działania, stosownie do swoich sił i możliwości udzielając niezbędnej pomocy.

W kategorii Gimnazjum, indywidualnie najwyżej sklasyfikowany został Piotr Koziak na II m-cu, Daniel Stępień IV m-ce oraz Przemysław Fisiak VI m-ce. W finałowej 20 dzielnie rywalizowały dziewczęta z naszego Gimnazjum. Na siedem dziewcząt startujących, sześć do uczennice konstantynowskiej szkoły: Stępień Natalia, Owczarek Karolina, Marciniak Klaudia, Krawczyk Żaneta, Socha Karolina, Twardowska Agata.

W kategorii podstawówek indywidualnie najwyżej sklasyfikowana został Patrycja Romanowska V m-ce oraz Martyna Michałowska VI m-ce. Warto wspomnieć, że 100% skład personalny na zawody stanowili obecni lub byli zawodnicy Piątki Konstantynów, a całą radość bycia ratownikiem zaszczepili w młodzieży trenerzy konstantynowskiego klubu pływackiego.

Gratulacje za przygotowanie młodzieży dla nauczycieli Anny Pogockiej Sp5 oraz Tomasza Kotusa Gim 1

Wyniki w rozszerzeniuWyniki