Mistrzostwa Polski 16 oraz 17i18latków

W najbliższy weekend do rywalizacji o miano Mistrza Polski przystąpią 16 latkowie w Gliwicach a 17 i 18 latkowie w Krakowie. UKS Piątkę Konstantynów reprezentować będą Milena Karpisz i Anna Nita oraz Justyna Burska, Michalina Zbrojewska, Gabriela Bakies i Marta Gruszczyńska. Trzymamy kciuki za podopieczne trenera Mariusza Wędrychowicza.

I dzień 3 medale 1-1-1

Całą paletę kolorów wywalczyły dziewczęta podczas pierwszego dnia MP. Na 200 dowolnym tytuł Mistrzyni Polski obroniła MILENA KARPISZ. W kategorii juniorów starszych srebro wywalczyła Justyna Burska na 200 dow a brąz zdobyła Michalina Zbrojewska w konkurencji 400zm. W finale A na 100 motylkiem VI-a ukończyła Gabriela Bakies. Anna Nita wygrała finał B na 200 dow. Gratulacje dla Marty Gruszczyńskiej, która po raz pierwszy bierze udział w MP i wywalczyła w pierwszym starcie finał B na 400zm. Popołudnie ukończyła na XVI-tym m-cu

Brawo!!!

II dzień 3 medale 2-1-0

Tytuł Mistrza Polski wywalczyły Milena Karpisz na 400 dow oraz Michalina Zbrojewska na 200 klas!!!. Na drugim miejscu podium stanęła Justyna Burska na 400 dow. Na V-tym m-cu konkurencje 400dow ukończyła Anna Nita. Gabriela Bakies była XV-ta na 50 motylem, a Marta Gruszczyńska XXVII-a na 200 zmiennym

Gratulacje !!!

III dzień 5 medale 1-2-2

Fantastyczny ostatni dzień. Z ośmiu szans medalowych zawodniczki Piątki Konstantynów wykorzystały pięć. Tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Milena Karpisz na 800 dow, jej koleżanka klubowa Anna Nita zajęła III m-ce w tej konkurencji. Milena zdobyła również medal srebrny na 100 dowolnym po raz pierwszy w karierze. W kategorii junior starszy srebro wywalczyła Justyna Burska na 800 dow. Dziewczęta w składzie Gabriela Bakies, Michalina Zbrojewska, Marta Gruszczyńska i Justyna Burska zdobyły brązowy medal w sztafecie 4×100 zmiennym. Brawo to pierwszy krążek wywalczony w konkurencjach sztafetowych na MP. Ponadto finał A na IV-tym m-cu ukończyła Justyna na 100dow, Gabriela ukończyła na VI-tym m-cu 200 mot, Michalina ukończyła VII-a na 100 klasykiem i X-a na 800 dow, Marta uokńczyłan XII-tym m-cu na 200 mot