Puchar Polski w Łodzi

W Łodzi zakończyły się zawody z cyklu Grand Prix – Puchar Polski (16-17.11.2013) Startowało w nich 369 zawodników z 64 klubów. Obecna była cała elita polskiego pływania na czele z mistrzami świata: Radkiem Kawęckim i Pawłem Korzeniowskim. Wśród nich ekipa UKS Piątka Konstantynów Łódzki: Dawid Szwedzki, Milena Karpisz, Anna Nita, Gabriela Bakies, Michalina Zbrojewska, Patrycja Michałowska i Patrycja Rzońca. Wszyscy zawodnicy ustanowili rekordy życiowe, a Dawid i Milena mocno zaznaczyli swoją obecność skutecznie rywalizując z najlepszymi. Dawid zdeklasował rywali w konkurencji 400 m
st. zmiennym, przypływając do mety pół basenu przed następnym rywalem. Drugie miejsce zajął na 200 m st. klasycznym. Na 200 m st. zm. był trzeci ustępując jedynie Pawłowi Korzeniowskiemu i Radkowi Kawęckiemu. Milena Karpisz skutecznie walczyła ze starszymi koleżankami na długich dystansach. W konkurencjach 400 i 800 m st. dowolnym zajęła drugie miejsca, rozdzielając znakomity duet z olsztyńskiego AZS-u. W tej drugiej konkurencji Milena poprawiła rekord okręgu juniorek szesnastoletnich. Na 100 m st. dow. zajęła trzecie miejsce i uznana została za najlepszą zawodniczkę rocznika 1997. Ponadto w czołowiej dziesiątce sklasyfikowane zostały Michalina Zbrojewska IVm 200 klas i IX m 100klas oraz Gabriela Bakies VI m-ce 200 mot.
Gratulacje dla wszystkich podopiecznych trenera Wędrychowicza
W rozszerzeniu linki do klasyfikacji oraz notka z MP Masters

W cieniu rywalizacji Grand Prix w weekend, rywalizowali mastersi o miano najlepszych w Polsce. W Krakowie Piątka Konstantynów Łódzki reprezentowana była przez 12 zawodników. Udział w zawodach wzięło blisko 660 zawodników z 112 klubów Polski, Ukrainy, Czech, Słowacji, Rosji. Mimo wielu rekordów życiowych mastrsi z Piątki zdobyli dwa medale. Dwukrotnie na najniższym miejscu podium stanął Tomasz Kotus na 1500 dow oraz 200 mot. Gratulacje!