Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów

W czwartek 19.12.2013 rozpoczynają sie Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wśród 105 klubów z blisko 500 zawodnikami, Konstantynów Łódzki będzie reprezentowany przez UKS Piątkę. Delegowani zostali podopieczni trenera Mariusza Wędychowicza: Dawid Szwedzki, Karpisz Milena, Nita Anna, Bakies Gabriela oraz podopieczna Macieja Hampla Michalina Zbrojewska.
Trzymamy kciuki za Naszą „Piątkę” 🙂
W rozszerzeniu linki do transmisji na żywo oraz wyników
I dzień
W finale na 1500m dow V-tą lokatę uzyskała Milena Karpisz tuż za koleżanką klubową uplasowała się Anna Nita. Xte m-ce zająła Gabriela Bakies na 200m mot. XII m-ce zajął Szwedzki Dawid na 200 zmiennym
Gratulacje trzymamy kciuki!!!
II dzień – srebny i brązowy medal dla Piątki
Zapowiadało się że będzie to dzień czwartych miejsc. W pierszym finale drugiego dnia na 800m dowolnym Milena Karpisz zająła właśnie IVte m-ce. Losy odmieniła Michalina Zbrojewska plasując się na III m-cu na 200 klasycznym – brąz Miśki jest pierwszym medalem seniorskim w karierze. Passę medalową podtrzymał Dawid Szwedzki zajmując II m-ce na 400 zm w finale seniorskim. Dawid w klasyfikacji młodzieżowców również uplasował się na II m-cu podium
III dzień – srebrny medal
Bardzo dobra passa medalowa trwa. trzeci dzień i trzecia reprezentantka Piątki Konstantynów Łódzki zdobywa medal seniorski. Na 400m dow srebrny krążek wywalczyła Milena Karpisz. Nieznacznie musiała uznać wyższość byłej rekordzistki Polski na tym dysnasie Donacie Kiliańskiej. Brawo!!! Rekordy życiowe pozostałych zawodników pozwoliły zająć miejsca w drugiej dziesiątce.
Gratulacje trzymamy kciuki za powodzenie w ostatnim dniu zawodów
IV dzień – trzy finały oraz brąz młodzieżowców
Ostatniego dnia trójka Naszych medalistów wywalczyła udział w finałach seniorskich. Tuż za podium na IV m-cu ukończyła wyścig na 400zm Michalina Zbrojewska. Na Vtym m-cu sklasyfikowany został Dawid Szwedzki na 200 klas, w klasyfikacji młodzieżowców uplasował się na III m-cu zdobywając brązwoy medal. VIIą pozycję zajęła w finale 200 dow Milena Karpisz.
Gratulacje!!!ZMPs