Kolejny sukces na wodach otwartych

28 czerwca w Iławie rozegrany został III Rajd Pływacki Dookoła Małego Jezioraka. To kolejne już zawody Open Water tego lata, na których startowały zawodniczki UKS Piątka Konstantynów. Na starcie stanęła ponad setka zawodników. Bezkonkurencyjna na dystansie 3000m okazała się Justyna Burska, która nie tylko pokonała wszystkie startujące zawodniczki, ale też wszystkich startujących zawodników. Dodatkowym smaczkiem było ustanowienie przez Justynę rekordu trasy. Na dystansie 750m Karolina Owczarek zajęła 6 miejsce. Zawody te są jednymi z niewielu, na których można startować w piankach neoprenowych, temperatura wody miała 19 stopni. Tym większe uznanie dla naszych zawodniczek, które jako jedyne startowały w normalnych kostiumach. Prosto z Iławy Justyna pojechała do Puław, gdzie będzie się przygotowywać do Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym, które odbędą się 26 lipca w Kryspinowie.

W niedzielę nad Zalewem Sulejowskim obdył się X Maraton Pływacki im. Błażeja Kuźmierczyka. W kategorii open kobiet Ania Nita była nie tylko najlepsza, ale zdublowała całą stawkę na trzeciej pętli. To świetne doświadczenie przed mistrzostwami Polski na wodach otwartych, bo warunki były wymarzone do trudnego treningu. Wiała czwórka do piątki, jak informowali ratownicy. Już pierwsza prosta płynąc pod falę, okazała się za ciężkim wyzwaniem dla trójki zawodników, którzy nie dopłyneli do boi.

GRATULACJE!!!

Dziękujemy za pomoc w organizacji p.Baecie Niciegaleria aut.p.R.Owczarek