Weekend zawodów

Na dobre rozkręcił się sezon 2014/2015. Sobota, niedziela 18-19.10 były pierwszym, ale nie ostatnim tak sportowym weekendem. Zawodnicy UKS Piatki Konstantynów Łódzki  podejmowali rywalizację w trzech ogólnopolskich imprezach, Opolu, Tarnowskich Górach i Pasymiu
W Drużynowej Polskiej Lidze Pływackiej rozgrywanej w Opolu wystartowało pięć województw. Łódzkie zajęło wysokie III m-ce ustępując zaledwie 1 punktem drużynie dolnośląskiej. Reprezentantki Konstantynowa Łódzkiego Jusytna Burska i Milena Karpisz potwierdziły dominację na długich dystansach. Justyna Burska wygrała 800 i 400 dowolnym oraz zajęła II m-ce na 200 dow. Milena Karpisz zajęła II m-ce na 400 dow i III m-ce na 800 dow. Zawodniczki Piątki rywalizowały w sztafecie 4×100 dow oraz 4×50 zm, w której uplasowały się na III m-cu.

Bardzo dobrze wystąpili reprezentanci UKS Piątki Konstantynów Łódzki w III Mitingu Parku Wodnego Tarnowskie Góry. Wśród 21 klubów oraz blisko 350 zawodników wywalczyliśmy 11 medali (2-3-6). Złote krążki wywalczyli Weronika Sterniczuk na 100 motylkowym w kategorii najmłodszej oraz sztafeta zmienna 4×50 w składzie: Pydyszewska Ewa, Dąbrowska Tatiana, Skóra Bartosz wraz z trenerem. Srebrne medale otrzymały dwukrotnie Weronika Sterniczuk na 200 dow i 50 mot oraz Tatiana Dąbrowska na 100 mot. III miejsca zajmowali: dwukrotnie Jakub Kucharski na 50 i 100 klasycznym oraz Ewa Pydyszewska na 50 klas i 100 grzb, ponadto Paulina Gotlib na 50 grzb i Martyna Michałowska na 50 grzb w kat. 15lat i starsi. W czołowej szóstce zawodów sklasyfikowani zostali Adriana Rozberg, Bartosz Skóra, Adrian Wencel i Cyprian Cybulski. Gratulacje dla wszystkich podopiecznych trenera Tomasza Kotusa

W rozszerzeniu galeria aut.A.Klimczak

Fantastycznie spisał się Jakub Czyżewski w dwubojowych zawodach rozegranych w Pasymiu. Zawody ukończył na II m-cu. Równie dobrze zaprezentował się Dawid Kania trenujący w Piątce KŁ. Zamagania ukończył na VII m-cu

Gratulacje!!!

W rozszerzeniu linki do zawdówLINK do ligii Polskiej

lINK DO MITINGU W TARNOWSKICH GÓRACH

Galeria TG aut.A.Klimczak