XXI Maraton Pływacki im. Pawła Pioruna o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej

W sobotę 18 lipca 2015 Justyna Burska, reprezentantka UKS Piątka Konstantynów Łódzki wygrała XXI Maraton Pływacki im. Pawła Pioruna o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej. Zwycięstwo w wyścigu na dystansie 2000 m w konkurencji OPEN to jej pierwszy triumf w tym sezonie w rywalizacji na wodach otwartych.
Za tydzień (25-26 lipca 2015) konstantynowianka wystartuje w III Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych Grand Prix Polski w Olsztynie na dystansie 10 km. Przed rokiem Justyna Burska zdobyła w tej rywalizacji medal brązowy zarówno w kat. open i kat. młodzieżowców.

III Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych (Olsztyn, 25-26.07.2015) będą ostatnią imprezą tej rangi w sezonie 2014/2015, w której pływacy UKS Piątka Konstantynów Łódzki mogą powiększyć swój dorobek medalowy. Taka szansa stoi przed Justyną Burską, która wystartuje w Olsztynie na dystansie 10 km. Zdobycie medalu w tych zawodach sprawi, że bieżący sezon okaże się rekordowy w ilości medali. Już widać, że w bieżącym sezonie Piątka poprawiła rekord osiągniętych złotych krążków. Dotychczas w całym sezonie 2014/2015 pływacy Piątki zdobyli w mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych łącznie 33 (16-10-7) medale.
Żródło 43bis

Galeria 1