Mistrzostwa POLSKI seniorów i młodzieżowców

W dniach 27-30 maja na Floating Arena w Szczecinie odbędą się Główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu, podczas których najlepsi polscy pływacy będą walczyć o kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Historia mistrzostw Polski w pływaniu sięga roku 1929, kiedy to rozegrano w Warszawie pierwsze zawody tej rangi. Ostatnia edycja Głównych Mistrzostw Polski odbyła się w szczecińskiej Floating Arenie w maju roku 2015.

Najlepsi krajowi zawodnicy przyjadą do stolicy Pomorza Zachodniego, aby walczyć nie tylko o medale i miejsca na podium, ale przede wszystkim o kwalifikacje olimpijskie. Jeśli naszym pływakom uda się osiągnąć w Szczecinie odpowiednie rezultaty, to droga do Rio de Janeiro stanie przed nimi otworem.
Piątkę na najważniejszej polskiej imprezie w tym roku będą reprezentować: Milena Karpisz (200, 400, 800 i 1500m dowolny), Patrycja Romanowska (50,100,200m grzbiet i 50m motyl) i Kuba Kraska (50, 100, 200m dowolny i 50m grzbiet).
Trzymamy kciuki za podopiecznych trenerów Maćka Hampla i Tomka Kotusa.

Wyniki w rozszerzeniu

WYNIKI