I dzień MP Seniorów i Młodzieżowców

I dzień – dwa brązowe medale
W piątek 28 maja w Szczecinie rozpoczęła się najważniejsza w kraju pływacka impreza sezonu Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Już pierwszego dnia UKS Piątka Konstantynów Łódzki zdobył 2 medale (brązowe). Na dystansie 800 m st. dow. Milena Karpisz, jak przed rokiem, była trzecia (8:45.42). Przed MP w rankingu rekordów życiowych wynik konstantynowianki dawał jej miejsce 1. wśród uczestników MP. Druga z konstantynowianek Justyna Burska, startująca już w barwach AZS UWM, wywalczyła srebro (8:41.43). Milenę Karpisz w kat. open wyprzedziły dwie zawodniczki w wieku 19-23 lat, co oznacza iż  w kat. młodzieżowej zdobyła medal tego samego koloru.
W rywalizacji na dystansie 200 m st. grzb. Patrycja Romanowska wywalczyła miejsce 15. z wynikiem 2:23.93 (przed MP w rankingu rekordów życiowych wynik konstantynowianki dawał jej 28. miejsce). Już w eliminacjach konstantynowianka pobiła dotychczasowy rekord życiowy (2:27.00) wynikiem 2:25.94 poprawiając w finale to osiągniecie jeszcze o niemal 2 sekundy! Zawodniczka Piątki osiągnęła wśród rówieśników (ur. 2000) czwarty wynik.
W wyścigu na 50 m st. dow. Jakub Kraska był 28. z wynikiem 23.90 (przed MP w rankingu rekordów życiowych wynik konstantynowianina dawał mu miejsce 47.). Konstantynowianin pobił dotychczasowy rekord życiowy (24.40) wynikiem 23.90. Zawodnik Piątki osiągnął wśród rówieśników (ur. 2000) drugi wynik.
aut. BC 43bis Konstantynów Łódzki
Miłą niespodziankę sprawiła Patrycja Rzońca, wychowaka UKS Piątka Konstantynów Łódzki, uplasował się na V-tym Miejscu w finale A na 50 m dow, jednocześnie wypełniając minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów – Gratulacje!!!