MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW

37 zawodników będzie reprezentować Polskę w Mistrzostwach Europy Juniorów. Zawodnicy z roczników 1998-2000 oraz zawodniczki z roczników 1999-2001 będą rywalizować we wsztskich konkurencjach Olimpiskich. Nasz kraj reprezentować będzie zawodnik Piątki Konstantynów Łódzki. Jakub Kraska będzie płynął w sztafetach 4×100 4×200 dow oraz indywidualnie 100 200 dowolnym i 50 grzbietem

Trzymamy kciuki!!! Niezbędne linki w rozszerzeniu (wyniki i transmisja na żywo)
I dzień – Jakub zdobył brązowy medal MEJ
Kuba wraz kolegami zakwalifikował się do finału 4×100 dow. W Finale popłyną świetnie najszybciej z całej ekipy, jego międzyczas to złamana bariera 50sekund. Wraz z kolegami wywlaczył brązowy medal Mistrzostw Europy. Gratulacje!!!
II dzień – Kuba wywalczył półfinał na 100dow
Fantastycznie spisał się w połfianle na dystansie 100 dowolnym. Z wynikiem 50,69, jako jedyny Polak w półfianłach uplasował się na XIV-tej pozycji. Warto wspomineć, że jest szesnastolatkiem rywalizującym z osiemnastolatkami. Trzymamy kciuki za dalsze starty
III dzień – Kolejny udany start Jakuba
Kuba zanotował bardzo dobry start w eliminacjach sztafety 4×200 dow. Płynąc na trzeciej zmianie uzyskał czas 1;52, a Nasza ekipa awasowała do fianłu z IIIej pozycji. W finale zmienił go Mateusz Kasztelan i Polska drużyna wywalczyła złoty medal. Tym samym Kuba został złotym medalistą Mistrzostw Europy Juniorów. Gratulacje!!!
IV dzień – XXIII m-ce Jakuba
Kuba w indywidualnym starcie na dystansie 50m grzbietowym zajął XXIII m-ce Gratulacje!!!
V dzień – trzeci medal Jakuba
Polska sztafeta zmienna z brązowym medalem MEJ!!!. Damian Chrzanowski, Jakub Skierka, Robert Kusto i Jakub Kraska popłynęli fantastycznie w finałowej rozgrywce sztafet 4×100 zmiennym Mistrzostw Europy Juniorów. Zawodnik Piątki Konstantynów na swojej zmianie uzyskał  kolejny raz wyniki poniżej 50s na 100 dow. Gratualcje!!!

Wyniki