Mistrzostwa Polski juniorów 14letnich

Ponad 600 zawodników reprezentujących 150 polskich klubów będzie rywalizowało o tytuł Mistrza Polski w najbliższy weekend 08-10.07 w Olsztynie. W Mistrzostwach Polski udział biorą również Konstantynowianie z UKS Piątki. Trzymamy kciuki za podopiecznych trenera Tomasza Kotusa

I dzień – Pierwsze finały rocznika 2002
Pięcioro zawodników zanotowało pieć bardzo dobrych startów. Najlepiej spisały się Maria Patora i Tatiana Dąbrowska, które jako pierwsze w grupie wywalczyły finał A w roczniku 2002 dla Konstantynowskiej Piątki. Maria w walce o madale uplasowałsię na V-tym m-cu w Polsce na 50 dow, Tatiana po fantastycznym finiszu uplasował się na VI-tej pozycji w krajowej elicie 14latek na 400zm. Gratulacje!!!
II dzień – dwa finały
Ponownie najwyższe miejsca zajmowały Tatiana Dąbrowska i Maria Patora. Obie konstantynowianki uzyskały awans do finałów B. W popołudniowych startach XIII m-ce wywalczyła Tatiana na 200zm. XIX-tą lokatę zajęła Maria na 50m motylkiem. Gratulacje
III dzień – PIERWSZY MEDAL DLA UKS PIĄTKA
Fantastyczny wyścig rozegrała Tatiana Dąbrowska(zdj) na 200m motylkiem. Z każdą kolejną piędziesiątką przesuwała się w górę stawki. Po bardzo dobrym finiszu wywalczyła BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 14letnich. Jest to pierwszy medal MP w roczniku 2002. Bardzo dobry wyścig na 100 dow popłynęła Maria Patora. XV-sta po eliminacjach w fianle powalczyła o miejsce na podium. Ostatecznie uplasowała się na XIII-tej pozycji. Trzeci dzień MP był nie mniej udany dla pozostałych UKeSiaków. Ostatniego dnia Mistrzostw wszyscy poprawili rekordy życiowe. Dzięki dobrym wynikom poprawili miejsca zgłoszeń i znacznie zbliżyli się do strefy finałowej. GRATULACJE!!!

W rozszerzeniu WYNIKI i Lista
START OPEN WATER SWIMMING. BRAWO KAROLINA
Maraton Między Mostami Rzeki Warty to główne zawody na Pomarańczowym Dniu Sportu. Wspaniała organizacja przez RajSport Sieradz, wiele imprez towarzyszących i jedne z ciekawszych zawodów Open Water w naszym województwie. Tymi zawodami swoje tegoroczne starty rozpoczęła ekipa UKS5 OWSTeam. Po ponad rocznej przerwie w treningach do pływania wróciła Karolina Owczarek, od razu wskakując na podium. Karolina wywalczyła 3miejsce w kategorii Open kobiet, za sobą pozostawiając ponad 30 mężczyzn.
Gratulacje.

Wyniki