Mistrzostwa Województwa Łódzkiego

Mocne otwarcie sezonu zimowego dla pływaków Konstantynowa Łódzkiego
Pierwszymi zawodami sezonu zimowego będą Mistrzostwa Województw Łódzkiego. Udział w zawodach potwierdziły niemal wszystkie ekipy naszego województwa. W sumie wystartuje 366 zawodników z 31 klubów. Dla starszych zawodników był to pierwszy sprawdzian przed zimowymi mistrzostwami Polski po blisko 2 -miesięcznej przerwie. Drobne niedociągnięcia:) postaramy się zniwelować, mimo to padło kilka obiecujących wyników. Najlepiej spisał się Jakub Kraska, który niemalże w każdym starcie wywalczył podium. Dla Konstantynowa Łódzkiego zdobył cztery medale (3-0-1). Mistrzostwo województwa wywalczył na 200 dow, 400 dow, 200 grzb oraz brąz na 50 grzb. Medalowy dorobek Piątki uzupełnił Dawid Romanowski, w konkurencji 800 dow zdobył brąz. Z pięcioma krążkami Konstantynowski UKS zajął w klasyfikacji IV-tą pozycję. Dla młodszych zawodników z rocznika 2005 było to pierwsze bezpośrednie starcie z dorosłym pływaniem. Konstantynowscy adepci spisali się bardzo dobrze. Wśród najmłodszych czołowe miejsca w rocznikach zajmowali Bartosz Skóra 2003, Szymon Iskra 2004 i Franciszek Jarczewski 2005
Gratulacje dla podopiecznych trenerów Macieja Hampla, Roberta Bujnowicza, Roberta Żołądka i Tomasza Kotusa
W rozszerzeniu Linki do wyników i list

W sobotę 4.02.2017r. w Warszawie odbyła się trzecią runda zawodów pływackich „Od Młodzika Do Olimpijczyka”, w których wystartowało prawie 900 zawodników z 77 klubów z całej Polski. Świetnie spisali się podopieczni trenera Roberta Bujnowicza zdobywając 4 medale (2z, 1s, 1b) co dało UKS PIĄTKA bardzo wysokie 7 miejsce w klasyfikacji medalowej. Złoty medal wywalczyły Karina Łysakowska na dystansie 100m stylem dowolnym i Antonina Sulak na dystansie 100m stylem grzbietowym. Srebrny medal zdobyła Karina Łysakowska na dystansie 50m stylem motylkowym a brązowy medal wywalczyła Wiktoria Rucińska na dystansie 100m stylem klasycznym. Wysokie 5 miejsce wywalczył Przemek Pawlak w konkurencji 100m stylem klasycznym oraz 31 m-ce stylem dowolnym. 6 miejsce zdobyła Antonina Sulak i Patryk Misztal w konkurencji 100m stylem klasycznym. Wiktoria Rucińska zajęła 7 miejsce na 100m stylem grzbietowym. Wysokie 9 miejsce na 50m stylem dowolnym i 18 na 50m stylem klasycznym wywalczył Jan Jarczewski. Patryk Misztal wywalczył 12 miejsce na 100m stylem dowolnym. Weronika Podstawczyńska zdobyła 13 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym i 12 miejsce na 100m stylem zmiennym.
Podziękowania dla pani Łysakowskiej i pana Sulak za bezpieczny transport i opiekę.
Podziękowania dla firmy Jamir z Bechcic za dofinansowanie koszulek klubowych.
W rozszerzeniu wyniki

Wyniki i listy